Десять волинських спортсменів мають шанс взяти участь в Олімпіаді-2024, яка відбудеться з 26 липня по 11 серпня у Париж. 

З них одна спортсменка уже виконала олімпійський норматив та буде представляти Волинь на Літніх Олімпійських іграх, а дев’ятеро – ще мають шанс отримати «олімпійську ліцензію».

Про це повідомив під час брифінгу ОДА директор департаменту культури, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Хвіщук, йдеться на сайті Волинської обласної державної адміністрації.

«Впродовж 2023 року завдяки Волинській ОВА та співпраці з депутатським корпусом ми робили усе для того, аби по максимуму підтримати волинських спортсменів. Щоб вони не просто виконали олімпійський норматив, а й стали потенційними учасниками довгоочікуваної Олімпіади, яка відбудеться цього року у Франції, – сказав Олександр Хвіщук. – На мою думку, це найголовніший захід в кар’єрі кожного спортсмена, а саме участь у найбільш потужному заході в спортивному світі загалом».

Серед кандидатів на участь у головних змаганнях чотириріччя від Волинської області у складі національної збірної команди України є:

Яна Беломоіна – Заслужений майстер спорту України з велоспорту (маунтенбайк), учасниця трьох Олімпіад у Лондоні, Ріо-де-Жанейро та Токіо. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту, Заслужений тренер України Віктор Ковальов.

Андрій Рибачок – Заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках і каное, бронзовий призер чемпіонату світу. Тренери-викладачі: Заслужений працівник фізичної культури і спорту, Заслужений тренер України Федір Семенюк та Заслужений тренер України Роман Повх.

Марія Повх – Заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках і каное, двічі учасниця Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро та Токіо. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту, Заслужений тренер України Андрій Шевчук та Заслужений тренер України Роман Повх.

Анастасія Алпєєва – майстер спорту України міжнародного класу з боротьби вільної, бронзова призерка чемпіонату світу серед молоді. Тренер-викладач: Заслужений тренер України Іван Палій. 

Валерія Шоломіцька – майстер спорту України з легкої атлетики (спортивна ходьба), учасниця чемпіонату світу серед юніорів – 5 місце. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Валентина Борисюк.

Максим Ткачук – майстер спорту України з плавання, срібний призер Європейських Юнацьких Олімпійських ігор. Тренер-викладач: Володимир Самчук.

Тетяна Коб – Заслужений майстер спорту України з боксу, бронзова призерка чемпіонату світу, дворазова чемпіонка Європи, учасниця Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро. Тренери-викладачі: Заслужений тренер України Віктор Рогатін та Микола Потапюк.

Ірина Климець – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (метання молота), учасниця двох Олімпіад у Ріо-де-Жанейро та Токіо. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту, Заслужений тренер України Роман Черкашин.

Ерік Костриця – майстер спорту України з легкої атлетики (біг на короткі дистанції), бронзовий призер командного чемпіонату Європи. Тренер-викладач: Заслужений працівник фізичної культури і спорту Олена Вегнер А та Заслужений тренер України Олег Вегнер.

Олена Собчук – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики (спортивна ходьба), 4-е місце на чемпіонаті світу. Тренер-викладач: Майстер спорту міжнародного класу Микола Калитка.

Олена Собчук наразі єдина спортсменка області, яка виконала олімпійський норматив. А щоб отримати право виступу на Олімпійських іграх іншим – необхідно вдало виступити на чемпіонаті світу чи іншому континентальному турнірі з конкретного виду спорту або перемогти у відбіркових турнірах.

Очільник департаменту культури, молоді та спорту ОДА зазначив, що також високі шанси потрапити в олімпійську збірну мають Іван Банзерук, Марія Сахарук та Віктор Шумік.

«Не менш важливим є те, що три волинські спортсмени вже здобули ліцензії на літні Паралімпійські ігри 2024 року. Це Юрій Бабинець, Марина Мажула, та Ярослав Окапінський», – додав Олександр Хвіщук.

Він також розповів, що робота профільного департаменту спрямована не лише на розвиток спорту вищих досягнень, а й популяризацію рухової активності серед людей різних вікових категорій.

«Так, у рамках проєкту «Активні парки – локації здорової України» в області функціонує 12 брендованих локацій, де відбуваються заняття з фізичною культури, – зазначив Олександр Хвіщук. – Впродовж року тут тричі на тиждень 12 координаторів проводили спортивні заходи. У цьому році продовжуватиметься реалізація зазначеного проєкту, закликаємо територіальні громади активно долучитися до програми».

Головне фото арміяінформ.