Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф поповнився пунктом постійного базування бригади ЕМД, що розташувався у селі Шклинь Луцького району. У ньому працюватимуть 4 фельдшери і 5 водіїв. Наразі пункт укомплектований одним автомобілем із сучасним обладнанням.

Про це повідомляє Волинська обласна рада.

Офіційне відкриття нового пункту екстреної медичної допомоги відбулося в понеділок, 1 лютого.

Участь у відкритті взяли голова обласної ради Григорій Недопад, народний депутат України Вячеслав Рубльов, депутати обласної ради Анатолій Никонюк та Роман Карпюк, а також представники місцевої влади, громади та медики.

Директор комунального підприємства "Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Володимир Шмаль зауважив, що це історична подія не лише для Городищенської ОТГ та села Шклинь, а й для усієї Горохівщини, адже між Луцьком та Гороховом жодного пункту ЕМД дотепер не було.

"На відкриття цього пункту базування бригади екстреної медичної допомоги місцеві мешканці чекали чотири роки. Він буде обслуговувати щонайменше 30 навколишніх сіл. Пункт розташовується також на жвавому транспортному перехресті - це дорога на Львів, а також перехрестя автошляхів на Торчин та Сенкевичівку-Колодеже-Боремель. Коли відкрили цю хорошу трасу на Львів, то у цій місцевості збільшилась кількість ДТП. Якщо бригада буде розташовна саме тут, то вони зможуть вкладатися в термін доїзду по сільській місцевості до 20 хвилин. Доїжджаючи до віддалених сіл з Горохова, нашій бригаді подекуди не вистачало й 40 хвилин", – сказав він.

Депутат обласної ради, директор потужного місцевого сільгосппідприємства ТзОВ "Городище" Анатолій Никонюк розповів, що відкриттю пункту базування бригади ЕМД передувало встановлення сучасного вуличного освітлення.

"Нещодавно в селі Шклинь ми також здійснили реконструкцію електроосвітлення. На це наше підприємство витратило близько 1 млн гривень. Ще 200 тисяч гривень ми виділили на виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт місцевої дороги. В цьому році маємо зробити проєкт, що передбачатиме пішохідні доріжки із бруківки до школи, будинку культури і сюди до пункту ЕМД. На часі облаштування амбулаторії загальної практики сімейної медицини", – зауважив він.

Володимир Шмаль також додав, що процес відкриття пункту ЕМД пришвидшили у зв'язку із тим, що загальмувався процес реконструкції тутешньої амбулаторії ЗПСМ, що фінансувався коштом Світового банку.

"Пункт буде працювати в цілодобовому режимі, і завжди тут чергуватиме бригада медиків. Загалом тут працюватиме 4 фельдшери та 5 водіїв. Наразі ми шукаємо ще одного фельдшера, і бажано, щоб це був місцевий мешканець. Водії пройшли стажування на базі Горохівського відділення ЕМД , а фельдшери стажувались в Луцьку. Ми сюди даємо поки один автомобіль PEUGEOT Boxer типу В, повністю укомплектований сучасним обладнанням ", – розповів він.

Сьогодні в області діє 26 аналогічних пунктів постійного базування бригад ЕМД та 17 відділень екстреної медичної допомоги.

"У нас по області загалом 43 точки дислокації наших бригад. Однак їх треба більше. Наразі по області у нас працює 72 бригади, а для нашої області із населенням у понад мільйон мешканців необхідно мати 103 бригади, але це перспектива на майбутнє. Усі наші бригади наразі розташовуються так, щоб забезпечити вчасне прибуття швидкої до хворого", – резюмував Володимир Шмаль.