Волинянин  разом зі спільниками налагодили схему продажу наркотиків за ґратами.

Про це інформує сайт Рівненської обласної прокуратури.

Під час досудового розслідування слідчі встановили, що 24-річний уродженець Івано-Франківщини, який нині відбуває покарання у виправному центрі, позиціонуючи себе як «смотрящий» за установою, використовуючи свої особисті якості та можливості, здобув повагу та авторитет серед засуджених та інших осіб, що перебувають на волі, як особа в статусі суб’єкта злочинного впливу. Завдяки цьому положенню він встановив та поширював злочинний вплив на осіб, які утримуються у вказаній установі виконання покарань.

І саме він, задля систематичного отримання незаконних доходів на постійній основі, у липні 2020 року організував та очолив злочинну групу, до складу якої залучив як виконавців 3 знайомих, двоє з яких, уродженці Львівщини та Волині, разом з ним перебували у виправному центрі, а з третім, рівнянином, організатор раніше відбував покарання у місцях позбавлення волі.

План злочинної діяльності був спрямований на організацію збуту наркотичних засобів на території м. Рівне, а також забезпечення надходження наркотичних засобів «бупренорфін», «канабіс» та «метадон», а також сильнодіючих лікарських засобів «дифенгідрамін» (димедрол) та «зопіклон» на територію виправного центру, для їх збуту серед засуджених та отримання незаконних доходів.

Придбання наркотичних та сильнодіючих лікарських засобів, за вказівками організатора, здійснювалось виконавцем в аптеках Києва та Рівного, в тому числі з використанням незаконно отриманих рецептів за грошові кошти, здобуті від незаконного обігу наркотичних засобів. Крім того, учасники групи для пересилання заборонених речовин використовували також одну із служб доставки.

На територію виправного центру «товар» у своєму тілі та одязі доставляв співучасник, який виконував контрагентські роботи на одному з підприємств Рівненського району.

Ще один спільник відповідав за збут заборонених речовин на території виправного центру та розрахунок за «роботу» з іншими двома співучасниками. Прибуток віддавав «смотрящому», які той використовував для продовження незаконного обігу вказаних засобів.

Так, в період з серпня 2020 року по квітень 2021 року правоохоронцями задокументовано вчинення організованою групою 12 епізодів заволодіння шляхом шахрайства наркотичним засобом «бупренорфін», 15 епізодів незаконного придбання, перевезення пересилання, зберігання з метою збуту, збуту, а також передачі у місця позбавлення волі заборонених речовин.

Під час слідства виявлено та вилучено знаряддя та предмети злочинів, зокрема: наркотичні та сильнодіючі лікарські засоби, мобільні телефони, чорнові записи, а також банківські картки, на які учасники злочинного угруповання отримували грошові кошти від незаконного збуту наркотичних засобів та сильнодіючих лікарських засобів.

Усім підозрюваним судом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування проводять слідчі СУ ГУНП в Рівненській області за оперативного супроводу працівників Управління боротьби з наркозлочинністю ДБН НП України. Хід слідства перебуває на контролі керівництва обласної прокуратури.

Санкція статей передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.