На Волині викрили лучанина, який здійснював несанкціоноване втручання в роботу операторів платіжних та фінансових сервісів.

Про це інформує пресслужба поліції Волині.

Зловмисника викрили працівники відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України у співпраці із слідчими Луцького районного управління поліції за процесуального керівництва Луцької окружної прокуратури.

Поліціянти встановили, що 18-річний лучанин маючи відповідні знання та навички в програмуванні, здійснював несанкціоновані втручання в роботу одного з операторів платіжних та фінансових сервісів в України. Для цього правопорушник використовував частково розроблене ним шкідливе програмне забезпечення. Хлопець здійснив близько 360 тис. несанкціонованих втручань до облікових записів оператора платіжних та фінансових сервісів.

За місцем проживання правопорушника працівники кіберполіції провели санкціонований обшук, під час якого вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони.

Слідчі за процесуального керівництва прокуратури повідомили йому про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку). Досудове розслідування завершили, кримінальне провадження з обвинувальним актом скерували справу до суду.

Санкція статті передбачає, зокрема, до трьох років позбавлення волі.