В обласній лікарні «Хоспіс» у Ковелі, що на Волині, станом на 8 жовтня на лікуванні перебуває 45 людей. Усього тут можуть розмістити пів сотні хворих.
Про це розповіла Суспільному директорка медзакладу Наталія Віслогузова.
В області цей медзаклад єдиний, де надають паліативну допомогу хворим. Допомогу в хоспісі отримують пацієнти, каже керівниця, які живуть з важкими й невиліковними недугами, не можуть за собою доглядати та потребують постійного лікування.
З людьми, котрі лікуються у хоспісі, напередодні Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги, який відзначатиметься 9 жовтня, поспілкувалися кореспонденти Суспільного.
Третій місяць триває лікування 90-річної Ніни Пахольчук з села Пісочне. У жінки трофічні виразки на ногах – рани, які довго не загоювалися. Щодня пенсіонерці роблять перев’язки та дають медичні препарати.
«У мене з ногою дуже погано було: чорна була. Лежала місяць у лікарні, а тоді подзвонив племінник і мені сказали, що можна сюди приїхати на лікування. Хочеться додому, але надіюся, щоб загоїлася та нога. Полегшення йде», – зазначила волинянка.
Нещодавно потрапила в хоспіс 67-річна ковельчанка Тетяна Куцик. Нині жінка тимчасово перебуває у палаті для важкохворих пацієнтів.
«Були дуже погані симптоми – блювота, нудота і хтозна-що. Не знаю, що далі буде. Сьогодні записалася на візит до невролога і далі вирішать подальше лікування: чи лягати знову чи може покладуть у міську лікарню», – говорить жінка.
У палаті для важкохворих пацієнтів лікуються люди з різними неврологічними патологіями, а також пацієнти після інсультів та інфарктів. Лікарка Тамара Божик говорить: тут є необхідне обладнання для надання невідкладної допомоги.
«Проводиться і симптоматична терапія, і знеболювальна. Всі мають хронічний больовий синдром, психоемоційну допомогу надають пацієнтам», – додала медичка.
Роботу в хоспісі окреслюють як важку, – зазначила медсестра Світлана Солоненко. Каже: заробітну плату отримують мінімальну, проте роботи доводиться виконувати багато.
«Ми приходимо на зміну і маємо погодувати їх, перестелити, поміняти памперси, роздати ліки, поколоти уколи. Тоді обід, годуємо, маємо посадити. А люди є повної й худенької структури», – додала медична сестра.
Важкохворим пацієнтам у термінальній стадії та онкохворим після хіміотерапії, зі слів Наталії Віслогузової, можуть призначати наркотичні середники.
«Коли хворому уже нічим допомогти, щоб він одужав. Якщо онкохворі, то вони вже пройшли хіміотерапію і вони, як правило, потрапляють до нас на догляд і на знеболення, наркотичні середники додаємо», – повідомила директорка медзакладу.
Зі слів керівниці хоспісу Наталії Віслогузової, з часу відкриття закладу працювало 95 людей. Частину персоналу, говорить директорка, через недостатнє фінансування скоротили. Зараз тут залишилося працювати 65 працівників.
Попередній допис
Коментарі