У період з 1 по 8 грудня державні інспектори Волинського рибпатруля зафіксували 15 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено шість протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), три – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконний збут водних біоресурсів) та один – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення з використанням заборонених знарядь).

Про це повідомляє Волинський Рибоохоронний Патруль.

Оформлено п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 31 од. заборонених знарядь лову.

У порушників вилучено 34 кг водних біоресурсів та 1 од. заборонених знарядь лову. Накладено штрафів на суму 306 гривень, решту буде накладено судами, куди скеровано матеріали справ. Попереджено шкоду рибним запасам на суму 20 332 гривень, – повідомив начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, 1 грудня на стихійному ринку, поблизу торгового павільйону у м. Нововолинськ Володимир-Волинського району викрили порушника, який здійснював незаконний збут 14 кг риби (карась сріблястий, товстолоб, карп). Продавець не зміг надати документи, що підтверджують законність придбання та походження риби.

На особу склали протокол за ст. 88-1 ч. 1 КУпАП. Матеріали справи готуються до передачі в суд для притягнення порушника до відповідальності.

4 грудня в ході рибоохоронної роботи на водоймах Камінь-Каширського району викрили грубе порушення Правил рибальства. На меліоративному каналі, поблизу с. Березичі Любешівської ТГ громадянин здійснював вилов водних біоресурсів сітним знаряддям лову, не передбаченим Правилами рибальства. Завдяки оперативним діям рибоохоронців, порушник не встиг завдати шкоди рибним запасам.

На особу оформили адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направили в суд для притягнення правопорушника до відповідальності, заборонене знаряддя вилучено.

Того ж дня на згаданій водоймі вилучено 15 од. сітних знарядь лову, загальною довжиною 300 метрів. У сітках знаходилася риба: 2 екз. щуки, 2 екз. білого амура, 2 екз. плітки та 1 екз. окуня, яких в живому стані повернено у водне середовище. Попереджено збитків на суму 20 332 гривень.

5 грудня під час перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами державні інспектори Волинського рибпатруля спільно з працівниками поліції Камінь-Каширського РВП виявили незаконну реалізацію риби без відповідних дозвільних документів.

На ринках у м. Камінь-Каширський та у с. Гута-Камінська Камінь –Каширського району викрили громадян, які здійснювали незаконний збут 20 кг риби карась сріблястий. Продавці не змогли надати документи, що підтверджують законність придбання та походження риби.

На осіб склали протоколи за ст. 88-1 ч. 1 КУпАП. Матеріали справ готуються до передачі в суд для притягнення порушників до відповідальності.

Нагадують, крім рибоохоронних рейдів на воді державними інспекторами Волинського рибпатруля постійно проводиться робота з перевірки документів при продажі водних біоресурсів на ринках області, адже можливість безперешкодного збуту незаконної здобичі стимулює розвиток браконьєрства. До того ж купівля риби невідомого походження та не встановленої якості може загрожувати здоров’ю громадян.