Представники громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів праці Волині» перекрили дорогу міжнародного значення на «Ягодин». Люди вимагають не вносити зміни до закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Про це розповів кореспондент Суспільного, який нині перебуває на місці події.

Акцію протесту організували з 11 години ранку та триватиме вона до 16 години. Люди ходять по пішохідному переході неподалік від міжнародного пункту пропуску «Ягодин». Через кожні пів години протестувальники пропускають автомобілі та автобуси.

На акцію зібралися більше сотні шахтарів, – розповів правоохоронець Володимир Солоненко.

Шахтарі проти прийняття законопроєктів № 3663 «Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та № 2743 «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування».

Голова профспілкової організації шахти № 9 Нововолинська Василь Гура каже, що після прийняття цих законів пенсіонерам не виплачуватимуть соціальних виплат, так званого «регресу», який отримують шахтарі у зв'язку з виробничими травмами та професійними захворюваннями, а лише пенсію.

Якщо до думки шахтарів-пенсіонерів не дослухаються, акції будуть масштабнішими, – каже Василь Гура.