У період з 1 по 30 листопада державними інспектори Волинського рибпатруля провели 25 рибоохоронних рейдів та викрили 56 порушень природоохоронного законодавства, з яких дев’ять – грубі. Також склали 36 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), два – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та один – за ч. 1 ст. 85 КУпАП (продаж заборонених знарядь лову). Крім цього, оформили вісім актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це інформує Рибоохоронний патруль Волині.

За даний період на порушників накладено 4 658 гривень штрафів, решту буде накладено судами, куди скеровано матеріали. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 11 686 гривень. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 20 кг водних біоресурсів, з яких 13 кг – на ринках. Також вилучено 13 од. заборонених знарядь лову та ще 41 од. – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Крім цього, 12 адміністративних справ передали до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Для прикладу, 5 листопада в ході рибоохоронної роботи на оз. Сірче, поблизу с. Добре Камінь-Каширської ТГ Камінь-Каширського району (Ландшафтний заказник «Сірче») викрили два грубих порушення Правил рибальства. Так, двоє громадян здійснювали вилов водних біоресурсів за допомогою двох сітних знарядь лову. Порушники встигли зловити рибу: плітка – 38 екз., карась сріблястий – 2 екз., лин – 1 екз., йорж – 5 екз., окунь – 7 екз., плоскирка – 3 екз., загальною вагою 4 кг. Сума збитків завданих рибному господарству склала 8 085 гривень.

На викритих осіб оформлено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ передано в суд для притягнення порушників до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Знаряддя лову вилучено.

8 листопада завдяки зверненню небайдужого рибалки викрили грубі порушення рибальства на водному об’єкті, поблизу с. Журавичі Ківерцівської ТГ Луцького району Волинської області (на території ботанічної пам’ятки природи «Журавичівська»). Двоє громадян здійснювали вилов водних біоресурсів п’ятьма сітними знаряддям лову. Порушники встигли впіймати 17 екз. окунів та 2 екз. щук, загальною вагою 3 кг. Шкода, заподіяна порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, склала 3 601 грн.

На осіб оформили адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили в суд для притягнення порушників до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Знаряддя лову вилучено.

Довідкова інформація

З першого листопада 2021 року на водоймах Волині триває осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно - літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2022 року. Крім цього, з 1 грудня 2021 р. встановлюється заборона вилов раків у річках та водоймах Волинської області. Дана заборона триватиме до 31 березня.