На звернення активних жителів Іванич Державна екологічна інспекція у Волинській області провела позапланову перевірку роботи елеватора ТзОВ «П‘ятидні» та виявила порушення.

Відповідні висновки викладені в листі від Держекоінспекції, який потрапив до редакції БУГу.

Зокрема, проведено позаплановий контроль дотримання вимог природоохоронного законодавства в роботі підприємства, яке знаходиться в селищі Іваничі на вулиці Луцькій, 8.

Нагадаємо, жителі сусідніх будинків тривалий час скаржилися на так званий «рожевий сніг». Це лушпиння, яке утворювалося внаслідок сушіння кукурудзи. Відходи буквально покривали подвір’я і вулиці селища, навіть потрапляли у помешкання іваничівців.

Про цю проблему заявляли жителі та місцеві активісти. Зверталися і до керівництва Іваничівської селищної ради. Тоді під час зборів біля елеватора Лідія Томашевська відповіла, що до її компетенції не належить розв'язання таких питань.

Мешканці звернулися на гарячу лінію Державної екологічної інспекції у Волинській області. Служба відреагувала на звернення жителів і провела позаплановий контроль.

Встановили, що елеватор ТзОВ «П’ятидні» експлуатує стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря із порушенням вимог Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

За виявленими порушеннями посадових осіб притягнули до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 79 Кодексу України про адміністративні порушення та видано припис на обов’язкове усунення порушень.

Зауважимо, що санкція статті передбачає попередження або накладення штрафу на посадових осіб від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.