На Волині спеціальні комісії перевірили, в яких умовах проживають діти, батьки яких зловживають спиртними напоями. У підсумку, із сім'ї до лікарні забрали двох дітей: новонароджену та двохрічну.

Про це інформують на сайті Іваничівської селищної ради.

З метою профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності, залишення дітей без батьківського піклування, перевірки інформації про неналежне виконання батьківських обов’язків, 18 травня начальник служби у справах дітей селищної ради Жанна Гринюк спільно з працівниками органів Національної поліції та охорони здоров’я здійснили виїзд на територію села Соснина.

Комісія обстежила умови проживання та виховання малолітніх дітей у трьох  сім’ях, де батьки зловживають алкогольними напоями та не забезпечують належного догляду за дітьми.

У двох сім’ях батькам роз’яснили їхні права та обов’язки щодо виховання дітей, забезпечення належних умов для їхнього проживання, навчання, фізичного, морального розвитку та попередили про адміністративну, кримінальну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків. За результатами обстеження умов проживання цих сімей склали відповідні акти.

У ході інспектування сім’ї з'ясували, що мати та її співмешканець мали чітко виражені ознаки алкогольного сп’яніння.

Малолітні діти 2019-го та 2021-го років народження були брудні, занедбані та кволі. З метою попередження загрози їх життю та здоров’ю, комісія прийняла рішення про негайне вилучення малолітніх дітей із сім’ї до дитячого відділення КНП «Іваничівська центральна районна лікарня» для проведення та документування медичного обстеження.

Питання подальшого влаштування дітей буде розглянуто в терміновому порядку на засіданні комісії з питань захисту прав дитини селищної ради.