Іноземні студенти, які навчаються у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, організували захід, на якому розповіли про культуру своїх країн. Його присвятили Всесвітньому дню культурного різноманіття.

Про це повідомляє «Суспільне»

У ВНУ навчається понад 50 студентів із різних країн, переважно африканських. Це Конго, Нігерія, Гана, Намібія, Синегал, розповів Владислав Коломичук, начальник відділу міжнародних зв’язків. Також є студенти з Індії і Китаю.

Учасники по черзі розповідали про традиції своєї країни, улюблені страви корінних жителів та географічні особливості.

Дехто прийшов у національних костюмах. Сангіта Арджунан з північної Індії з міста Тамнар. Щоб презентувати свою країну, одягнула традиційне вбрання – сарі.

Студентка каже: її регіон багатий архітектурою: храмами і замками. У Луцьку вивчає фізіотерапію на першому курсі, хоче займатися реабілітацією дітей.

«Синегал перекладається як країна гостинності», - так розпочинає розповідь про свою Батьківщину студент Амаду Діаллу. Синегал омивається Атлантичним океаном, тому, каже Амаду, у традиційній кухні чимало страв з риби.

У Луцьку хлопець живе другий рік, мріє працювати вчителем. Спочатку, каже, вивчав українську мову на курсах. Нині – студент-магістр факультету іноземних мов. Зі слів Амаду, було важко адаптуватися до погодних умов і зрозуміти нашу мови.

Бернанда Йійамбо з Набії прийшла на зустріч студентів у традиційній сукні з геометричним малюнком.

«Я вивчаю міжнародні відносини, а після здобуття освіти хотіла б повернутися у Намібію. Маю шістьох братів і три сестри», – розповідає студентка. Бернанда каже, що студенти-іноземці товаришують, бо живуть по сусідству і знаходять підтримку один в одного. Луцьк дівчина полюбила за комфорт, красу і особливість історичних місць.

Як розповів начальник відділу міжнародних зв’язків Волинського національного університету Сладислав Коломичук, у навчальному закладі не отримували від студентів з інших країн негативних відгуків про Луцьк. Подібний захід у ВНУ проводять не вперше.