Затвердили Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Луцької міської територіальної громади на 2021-2030 роки.
Про це йшлося у п’ятницю, 30 липня, під час сесії Луцькради.
Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури створили з метою:
Серед заходів, які хочуть втілити в життя до 2030 року – розробка схеми велосипедних шляхів громади та детального плану облаштування велосипедної інфраструктури в межах міста Луцька та населених пунктах громади, об’єднання велосипедними маршрутами усіх мікрорайонів міста та забезпечення об’єднання в єдину мережу в межах територіальної громади.
Популяризувати екологічні види транспорту хочуть за допомогою проведення масових велопробігів під час відзначення Всеукраїнського велодня, Дня Незалежності України та великих свят.
Планують також створити електронну карту велосипедної та супутньої інфраструктури, провести маркування велосипедних маршрутів та забезпечити їх оснащення відповідними вказівниками, розробити відеоматеріали з рекомендаціями для різних категорій велосипедистів та користувачів інших видів легкого персонального транспорту щодо безпечного пересування вулицями громади, започаткувати гуртки у школах міста з вивченням правил дорожнього руху, безпеки руху на велосипедах та інших видах легкого персонального транспорту тощо.
Депутат Михайло Щур зазначив, що в Луцьку уже давно затвердили низку схем розташування велопарковок, велодоріжок тощо. Він поцікавився, чи концепція враховує наявну інфраструктуру в цій галузі.
Ініціатор проєкту рішення представник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Михайло Наход відповів, що концепція – рамковий документ. У ній не перелічені об’єкти, що колись були затверджені виконкомом, але одним із завдань концепції є розроблення електронної карти розміщення всіх об’єктів велосипедної інфраструктури (доріжок, паркування, стоянок тощо).
Якщо це завдання буде реалізоване, то карта стане чудовим доповненням до концепції і буде оновлюватися постійно. Така ситуація є в інших містах, зокрема у Любліні, де я мав можливість ознайомитися з досвідом розвитку велоінфраструктури, – зауважив Михайло Наход.
Своєю чергою, обраниця громади Катерина Шкльода додала, що проробили велику роботу для викладених у концепції напрацювань, куди свої пропозиції внесли департамент ЖКГ, департамент молоді та спорту, депутати.
Тож, з її слів, Концепція розвитку велосипедної інфраструктури Луцької міської територіальної громади на 2021-2030 роки потрібна і має право на життя.
Попередній допис
Наступний допис
Коментарі