Волинський пасічник із селища Колки Микола Горбач створює вулики у формі будиночків та лежаків, а також апі-хатинки. Серед вуликів – домівка для бджіл у формі замку Любарта.

Як розповів Суспільному волинянин, лежаки-вулики характерні для сільського биту та для старих людей, щоб легше займатися. Корпусні вулики, каже, характеризують професійний рівень пасічника.

Вулики на пасіці Миколи Горбача різнокольорові, частина – у формі будиночків, частина – розмальовані. Зі слів чоловіка, бджолам легше знайти свою домівку, якщо вона має розпізнавальні знаки.

Нині на пасіці є 135 вуликів. Деякі з нових бджолиних домівок почали прикрашати малюнками діти з гуртка бджільництва «Юний бджоляр», який волинянин організував п'ять років тому.

Зараз у гуртку бджільництва займаються 25 дітей різного віку, розповідає пасічник Микола Горбач. Взимку – вивчають теорію, влітку проходять практику на пасіці.

Займаються там і два сини Миколи Горбача: «Мої діти в п’ятому поколінні займаються бджільництвом. На гуртку вивчаємо сучасне бджільництво та встановлюємо корпусні вулики».

Син пасічника Ілля брав участь у всесвітньому змаганні бджолярів, зайняв там п’яте місце серед представників 29-ти країн, розповів батько.

Зараз на пасіці допомагає середній син Горбачів – 13-річний Антоній: «У нас є новинка 21-го століття – це апі-будиночок, якому треба лягти й тоді бджоли будуть лікувати.

Волинянин Микола Горбач додав: отримав нагороду Спілки пасічників України, що його сім’я є «пасічниками з покоління в покоління».