Жителька села Борохів Луцького району Лідія Драганчук відзначила 100-літній ювілей. Волинянка народилася 4 вересня 1921 року. Суспільному жінка показала святковий одяг, який зберігає з дня вінчання у 1938 році.

Волинянка закінчила чотири класи польської школи, пережила Другу світову війну, працювала у колгоспі та виховала трьох дітей.

Разом із невістками та сином Павлом Лідія Драганчук переглядала світлини. Фотокарткам – понад 80 років. На одній із фоторафій волинянка зовсім юна, на іншій – у день весілля з чоловіком Корнієм.

Лідія Драганчук народилася і постійно жила у Борохові, що неподалік Луцька. Із її слів, збиралася в молодості часто на вечорниці: хлопці дівчата любили танцювати під гармошку.

Довгожителька добре пам’ятає Другу світову війну, і на той час уже мала сина.

«Йому був рік, а ми у схроні сиділи, у сусідньому. Ми туди тікали, як били, стріляли, снаряди рвалися. Ми стали тікати у друге село, в Підгайці і тамечки цілий тиждень були», – розповідає Лідія Драганчук.

Після війни жінка працювала у ланці, обробляла гектари колгоспних буряків і льону. Зараз має вісім онуків, дев’ять правнуків і два праправнуки. Каже: найбільша радість для неї – це діти та невістки.

Найстарший серед трьох дітей Лідії Драганчук, 81-річний син Петро, мешкає по сусідству.

Зі слів Павла Драганчука, секрет довголіття мами вбачає у доброті. «Мабуть, Бог таким людям дає довгий вік», – зазначив чоловік.

Зараз Лідія Драганчук допомагає рідним доглядати качок, обривати вишні та має улюблену розвагу на обійсті – гойдалку. Додає: на неї сідає без сторонньої допомоги.