Волинянин Василь Ярмолюк в ефірі соціального ток-шоу «Стосується кожного» на телеканалі «Інтер»  розповів, як 7 років працював без вихідних заради шматка хліба і декількох годин сну на 60-річну власницю ферми у селі Вербаїв Луцького району Ніну Заболотських.

Передача вийшла в ефір у вівторок, 7 вересня, повідомляє ІА «ВолиньPost».

Василь Ярмолюк потрапив на роботу на цю ферму 19-річним хлопцем. Він розповідає, що протягом 7 років він працював без вихідних заради шматка хліба і декількох годин сну. Каже, що жінка забирала телефон, паспорт, годувала його зіпсованою їжею. А при спробі втечі погрожувала братом-мисливцем.

Чоловік стверджує, що за час його роботи на фермі померла людина. Власниця ферми каже, що у чоловіка був цироз печінки.

Сама підприємниця Ніна Заболотських винною себе не вважає. Усі звинувачення категорично відкидає і називає Василя невдячним, адже вона дала йому притулок, роботу і зарплату, купувала йому продукти. А за це хлопець віддячив їй наклепом та зіпсованою репутацією.

«Тепер мені світить від 5 до 12 років в'язниці», – нарікає жінка.

Їй оголосили підозри за ч. 2 ст. 149 (Торгівля людьми) та ч. 1 ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) Кримінального кодексу України.

Вона додає, що у 2014 році чоловік «загримів» до СІЗО, і вона єдина особисто їздила до нього, аби допомогти.

Підприємиця заявила, що Василь ґвалтував худобу, коли її випасав. Про це їй розповіли свідки-рибалки. Проте сам Василь таку інформацію заперечує.

До студії прибув і інший працівник Ніни Заболотських, який перебував у її господарстві 7 років, але пізніше влаштувався на державну роботу. Каже, що зарплатню отримував, а слова Василя вважає наклепом.

Староста села Вербаїв Вікторія Косарук теж не поділяє звинувачення в бік підприємиці, адже жодних скарг від працівників не надходило. Трудового договору Ніна Заболотських зі своїми робітниками не укладала, чим порушила закон, проте заявляє, що документів ні в кого не забирала.

Аби довести свою невинуватість, Ніна Заболотських погодилася пройти тест на поліграфі.

Василь Ярмолюк розповідав, що залишився у підприємиці через те, що жалів жінку похилого віку, проте тест на поліграфі показав інше.

Істина причина полягала у тому, що все-таки чоловіку платили кошти, йому було де жити і його годували. Тест показав, що чоловіка насправді били, але не для того, аби примушувати виконувати роботу. Це було пов’язано часто із випивками Василя.

Експерт зауважив, що чоловік не потерпав від трудової експлуатації у тому форматі, який озвучував. Наприкінці він заявив, що якщо жінка поверне йому зароблені кошти, він не матиме жодних претензій.