У Луцьку на вулиці Ярощука знайшли фрагменти кераміки ранньозалізного часу. Археолог Олексій Войтюк створив з них цілісні форми, які дають уявлення про те, яким були ці речі побуту.

Про це написав у фейсбуці історик, археолог, начальник Волинської археологічної експедиції Інституту археології НАН України Віктор Баюк.

«В останні дні 2021 року Волинська археологічна експедиція Охоронної археологічної служби України провела наукову археологічну експертизу в центральній частині міста Луцька по вулиці Ярощука, 12. Лучанами віддавна маркувалась ця територія по цікавому зразку садиби періоду Волинського воєводства, знесеній у квітні 2021 року. Археологічно, згідно з чинним Історико-архітектурним опорним планом міста Луцька, ця територія відноситься до Зони охорони археологічно цінного культурного шару ІІ категорії. Двома розвідковими шурфами було прослідковано первісну топографію ділянки, стратиграфію культурного шару, виявлено матеріали ранньомодерного, пізньосередньовічного та давньоруського часу», – йдеться у дописі.

Справжнім відкриттям стали фрагменти кераміки ранньозалізного часу, майстерно реставровані до цілих форм Олексієм Войтюком. Знахідки, зазначає Віктор Баюк, ймовірно, належать до скіфського періоду, що датується серединою І тисячоліття до нашої ери.

«Наступні дослідження ще попереду, однак на цей час підтверджено заселення первісного вододільного пагорба між Стиром та Сапалаївкою та необхідність археологічного супроводу робіт в межах історичного ядра міста Луцька», – зазначає археолог.