У Луцьку в суботу, 17 грудня, поетка й культурна менеджерка Анна Луцюк зустрілася та поспілкувалася з читачами.

Поетичні читання «Любов на букву «Л» організувала команда літературного фестивалю «Фронтера», проведення проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID, повідомляє ІА «Волинські новини».

Чимало волинян зібралися у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки, аби почути поезію Анни Луцюк. Вона зізналася, що для неї це особливе місце, адже багато років тому саме сюди її привела мама на літературну студію «Лесин кадуб», що й стало поворотним моментом у житті.

Поетка зауважила, що її мрія – говорити з людьми через вірші, що в цей час хочеться зцілювати і ділитися світлом через поезію. Незабаром у «Видавництві Старого Лева» вийде її книга «Гарбузиня».

«Ця книжка буде підсумком мого десятирічного життя, в якому жінка дорослішає, – каже авторка. – Спочатку це будуть вірші про рід, пошук свого коріння і себе, наступна частина – історія дружини, закоханість, вагітність. Але це віршів небагато, бо вривається побут. Тому далі жінка-лірична героїня шукає, де ж саме вона і з чим хоче іти. Звісно, буде тут і любовна лірика».

Щодо назви, то Гарбузиня – це і берегиня, і господиня. Це жінка, яка наповнена ідеями та проєктами і чітко вкорінена у свою землю.

Також Анна Луцюк розповіла, що незабаром поїде до Сербії на резиденцію, де два місяці працюватиме над романом про Параску Плитку-Горицвіт. Це неймовірна жінка, яка пройшла заслання і повернулася у маленьке село в Карпатах, де змогла жити своє життя, а не те, що їй нав’язувало суспільство. На першу свою зарплатню вона купила фотоапарат та знімкувала гуцулів. Жила сама, творила, писала вірші, витинала витинанки… За словами Анни, це буде художня біографія, адже писати документалістику про людину, з якою ти розминулася в часі, – доволі складно.

Звісно, під час літературних читань звучало й чимало віршів з майбутньої збірки.