У єдиній в Колківській громаді амбулаторії сімейної медицини мешканці змушені отримувати послуги, а медперсонал їх надавати у напівзруйнованій будівлі.

За сприянням у вирішенні нагальних питань управлінці та депутати Колківської громади звернулися до голови Волинської обласної ради, йдеться на сайті Волиньради.

Робоча зустріч відбулася за участю голови Волиньради Григорій Недопада, його заступника Григорія Пустовіта, голови бюджетної комісії Ореста Маховського. Колківську громаду представляли секретар селищної ради Наталя Рейкіна, заступник селищного голови Михайло Лобода, а також депутати місцевої та районної ради.

Як зазначили делегати, ще на початку 2020 року в амбулаторії розпочали капітальний ремонт, на що було спрямовано близько мільйона гривень з державної субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, тоді як загальна вартість проєкту перевищувала 5 мільйонів гривень.

Однак у 2021 році згадана цільова субвенція, на яку колківчани розраховували продовжити ремонтні роботи, не дійшла. Власних коштів, запевняють представники місцевої влади, бракує на вирішення усіх проблем. До всього, підрядник виставив додатковий рахунок, припинив роботи і вимагає сплатити борг. Окрім того, представники громади нарікали на гострий брак медичних кадрів, а також низьку управлінську та мотиваційну здатність як керівника центру первинної меддопомоги, так і головного лікаря Колківської районної лікарні впливати на ситуацію з медичним забезпеченням у громаді.

Григорій Недопад зазначив, що всі озвучені питання – компетенція місцевої влади. Найперше голова облради радить детально проаналізувати фінансові плани громади і визначити пріоритети у фінансуванні:

«Окрім того, на вирішення проблеми із завершенням ремонту амбулаторії в місцевому бюджеті не передбачено жодної копійки. Обласна казна теж гостродефіцитна, але ми усе ж передбачили капітальні видатки. Інакше – немає розвитку».

Григорій Недопад також рекомендує сідати за стіл перемовин із виконавцем робіт і досягати ефективного результату в обмін на можливість підрядника продовжити роботу на цьому об’єкті. І, нарешті, вирішити кадрові питання з медичним менеджментом.

Заступник голови ради Григорій Пустовіт додав, що судячи з представлених фото, будівельники не завершили жодного з розпочатих етапів робіт, а лише розвалили і в такому стані залишили амбулаторію:

«Так точно не повинно бути. Тому уважно перечитайте угоду і вимагайте її виконання і лише тоді може йти мова про оплату».

Своєю чергою голова бюджетної комісії Орест Маховський зазначив, що за підсумками перевиконання бюджету у громади є додаткових понад 3 мільйони гривень. Частину цієї суми селищна рада може використати на те, щоб створити в амбулаторії елементарні умови для персоналу та пацієнтів. Він також повідомив, що цьогоріч у державному бюджеті передбачено 200 мільйонів гривень субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає у 30-ти кілометровій зоні. І, як свідчить досвід попередніх років, надійти до місцевих бюджетів вона може у лютому-березні.