У Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді у Луцьку працюватиме пересувний  планетарій.

Про це «Суспільному» розповіла виконувачка обов'язків директора центру Оксана Філіпчук.

У зоряному куполі за допомогою проєктору працівники освіти показують навчальні фільми про Всесвіт, Сонячну систему та зоряне небо.

Як розповіла Оксана Філіпчук, нині у колекції – 5 інформаційних фільмів.

«Інформаційний матеріал розраховується під вікову категорію дітей. Ми маленьким діткам, які ходять у перший клас, не будемо розказувати те, що ми будемо розказувати тим, які ходять у дев`ятий», – пояснила Оксана Філіпчук.

Тривалість одного сеансу – пів години. Всередину діти заходитимуть групами по 10-15 осіб.

«Ми купили відповідно такі мати, на які діти можуть лягти, і дивитися в стелю. Бо це треба лежачи дивитися», – розповіла освітянка.

Зроблений зоряний купол з плащової тканини, форму кулі підтримує завдяки компресору, який заганяє всередину повітря. Роботу планетарію забезпечують відразу два працівники центру.

«Один всередині, а один ззовні сидить. Один контролює компресор, а друга людина всередині вмикає навчальні фільми», – каже Оксана Філіпчук.

Фінансує цей проєкт Волинська облрада. За словами керівниці центру, інтенсивну роботу планетарій розпочне з середини лютого. Працюватиме наукова лабораторія за спеціальним графіком, відвідати екскурсію можна за попереднім записом.

Куратори проєкту також планують виїзні екскурсії навчальними закладами Волині.