В обласному центрі Волині організували майстер-клас зі створення картин у техніці «антрополоджі».

Як розповів Суспільному митець, киянин Всеволод Білошицький, через творчий процес можна вийти зі стану тривоги.

У артстудії «Творці щасливих моментів» учасники майстер-класу 1 квітня майстрували картини, які за зовнішнім виглядом нагадують керамічну плитку.

Митець Всеволод Білошицький розповів: із початком військових дій виїхав з Києва та приїхав до рідного міста, де народився. Говорить: нині займається арттерапією та навчає техніці «антрополоджі», яку сам опанував і вдосконалив, усіх охочих.

Зі слів митця, техніка створення картин відтворює текстуру каменю, тканини, кори дерева та поєднує старовинне із сучасним: «Цією технікою, яка запозичена з-за кордону, реставрують меблі. Мені сподобалася техніка, бо фарбу змішують з різними інгредієнтами, яка у подальшому імітує щось».

Учасники майстер-класу наносили на полотна з ескізом спеціальну суміш і за допомогою мастахіна створювали текстуру. Далі заготовка підсохла, каже Всеволод Білошицький, і суміш наносили повторно, після чого створювали візерунок за допомогою імпровізованого інструменту з картону.

Керівниця артстудії «Творці щасливих моментів» Юлія Гринчук розповіла: запропонувала свою студію для проведення майстер-класу, коли познайомилася із митцем і довідалася, що він може проводити цікаві й корисні заняття.

«Розумію, що є люди, які, приїхавши, готові приймати не тільки нашу допомогу, а й ділитися своїми вміннями та любов’ю», – додала жінка.

Учасниця заходу, лучанка Ольга говорить: процес створення картини розслабляє і надихає.

«Ми сидимо вдома, дивимося 24/7 новини і все. Для того, щоб розвиватися, треба пробувати щось нове. Банально – піти сітки пов’язати: і країні допомагаєте, і себе заспокоюєте», – зазначила жінка.

Як зазначив митець, свої емоції – і негативні, і позитивні – краще вивільнити у творчий процес. Говорить: навіть у таких невеликих майстер-класах люди гуртуються задля спільної мети.

«Мистецтво – не пігулка, не всі можуть в мистецтві висловити емоції, але якщо ми говоримо про терапію, то варто довіритися і пробувати. Якщо ми будемо думати тільки про негатив, то на жаль усе погано закінчиться, тому треба підтримувати продуктивність і за можливості бути позитивними», – додав Всеволод Білошицький.