Марина Колюкіна із синами тепер живе у Луцьку. Через тверду життєву позицію – любов до України – їхня родина в «чорному списку» ворога. Про нову домівку, нових друзів та нову роботу – поділилася пані Марина для пресслужби Волинського обласного центру зайнятості.
Тоді, в 2014-му, коли Слов‘янськ зазнав перших обстрілів, родина жила у приватному будинку на околиці міста. Тепер, у 2022-му, вони знову ховалися там. Маючи гіркий попередній досвід, вони постійно поновлювала запас і їжі, і води.
З перших днів війни голова родини покинув колись успішний бізнес і пішов боронити країну. Цього разу і їм довелося залишити все і поїхати, бо за місяць війни обстріли ставали сильнішими. Сирени вили майже постійно. Від ворожих ударів були перебої з електрикою та водою.
У чотирнадцятому меншому сину було три. Я думала, що він нічого не пам‘ятає, а ні! Підсвідомо дитина все пам’ятала, реагувала на кожен вибух. Ми лягали спати і не знали, чи прокинемося. Було постійно чути вибухи від ракет, а коли почали літати винищувачі, то ми зрозуміли: треба їхати, – ділиться пані Марина.
Разом із двома синами, сестрою та небогою родина виїхала до Луцька, а приїхали в останній день березня. Батько родини боронить кордони Батьківщини, а його друзі порадили сім’ї переїхати у Луцьк і допомогли знайти квартиру. Так вони майже два місяці живе в обласному центрі Волині. На перших порах просто відходили від жахів війни. Менший син за цей час сходив на майстер-клас і навчився писати писанки. Потроху вивчають місто, гуляють…
Йому дуже сподобалося. У нас таких занять не було, – розповідає жінка.
З собою родині вдалося взяти деякі речі й документи, тож студенти та учні продовжують дистанційно навчатися, а мами почали шукати роботу.
Пані Марині порадили звернутися до Луцького міського центру зайнятості, щоби дізнатися, хто потрібен на волинському ринку праці. Адже всі знають, що робота – то найкращі ліки:
Я була готова погодитися на будь-яку роботу. Це швидше потрібно було мені, щоби не сидіти в хаті. В центрі зайнятості запропонували вакансію у одному з гіпермаркетів та на «Едельвіці». Спершу пішла, куди ближче. Та мені, як кажуть, «не зайшло». Наступного дня поїхала на «Едельвіку». І пані Тетяна (завідувач їдальні, що на підприємстві – авт.) так відразу каже: «Ой, ви нам так потрібні». Я ж досвіду й такого не маю. Але вони мене вчать, а я стараюсь, – розповіла співрозмовниця.
У трудовому доробку Марини Колюкіною є сімнадцятирічний стаж роботи на Слов‘янському керамічному комбінаті. Туди вона прийшла після навчального закладу з дипломом кухаря. Та творчі здібності молодої працівниці побачили майстри і дали можливість їх розвивати. З часом пані Марина навчилася виготовляти все: від найпростіших горщиків для запікання до півтораметрових долівкових ваз.
У вас нема такого виробництва, щоби я могла знайти схожу роботу. Тож став в пригоді невеликий досвід роботи кухарем у дитячому садочку. Тепер пригадую все і набираюся практики. Колектив чудовий, усі щиро допомагають. І це не лише у роботі, – з оптимізмом ділиться враженнями пані Марина.
В історії родини з‘являється сторінка «У Луцьку», де вони налагоджують життя. Пані Марина працює у новому колективі, старший син теж не байдикує – у вільний від навчання час волонтерить. Нові сусіди допомогли сестрі знайти роботу бухгалтера. Тепер у квартирі, де ще місяць тому люди були налякані й розгублені, потроху все стає на свої місця. Звичайно, думками завжди вдома, бо там залишилося багато родичів. Тут, у Луцьку, вже є улюблені місця: центральний парк, замок Любарта, зоопарк. Ще не бачили відомий будинок скульптора Голованя.
Ми спершу думали, що їдемо на тиждень-другий, а як бачимо, вже й роботу знайшли, вивчили, що і де можна купити дешевше. Лучани –дуже щирі і гостинні. Нам допомогли зробити усі необхідні довідки. Був випадок: ми не знали, як знайти потрібну адресу, запитали жінку. Та все розповіла. Наступного дня вона на вулиці до нас підходить і запитує: «Ну що, знайшли?» Луцьк – гарне й тихе місто, – приємно вражена пані Марина.
Попередній допис
Наступний допис
Коментарі