З початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну правоохоронці фіксують збільшення кількості шахрайств, потерпілими у яких стають громадяни, котрі хочуть допомогти Збройним силам України.

Так, днями у Луцьку жертвами ошуканців стали двоє чоловіків, які бажали придбати для потреб військових позашляховики, – повідомляє пресслужба прокуратури Волині.

Знайшовши на сайтах у мережі Інтернет оголошення про продаж автомобілів, які, судячи з фото, ідеально підходили для передачі на фронт, покупці необачно переказали передоплату за них, не переконавшись навіть в існуванні авто в реальності.

Таким чином громадяни втратили понад 160 тисяч гривень.

Звісно, після отримання коштів продавці-ошуканці більше на зв'язок із покупцями не виходили.

Аналогічні випадки зафіксовані і при намаганні громадян купити бронежилети, каски та іншу амуніцію для військових.

Луцька окружна прокуратура звертається до громадян із проханням бути уважними та обережними, купуючи та продаючи товари в Інтернеті, в жодному разі не здійснювати оплату за товар або послугу шляхом перерахунку безготівкових коштів не перевіреним продавцям.

Щоразу, бажаючи придбати товар, знайдіть спосіб переконатися у його наявності. Замовляйте товари з доставкою у відділення кур’єрських служб і тільки після огляду замовленого оплачуйте його.

Бажаючи ж продати товар – нікому не повідомляйте жодних відомостей, окрім номеру картки, на якій, бажано, щоб коштів не було.

Ваша пильність та здоровий глузд – запорука того, що ви не станете жертвою шахрайських дій.