У Луцьку налагоджують виробництво медичних турнікетів для військових. Їх виготовляє у власному цеху інженер-дизайнер Василь Цапюк.

Виріб має сертифікат відповідності органу сертифікації "Євростандарт", повідомляє «Суспільне. Волинь».

Турнікету дали назву "Лучеськ".

Зі слів Василя Цапюка, перш ніж подавати документи на сертифікацію – радився з військовими медиками. Розробка та вдосконалення джгута-турнікета зайняла понад три місяці.

"Дали військовим на полігон. Конкретно медикам, які займаються навчанням, підготовкою солдат. І от коли наш турнікет відпрацьовує на полігоні 80-100 разів, у ньому нічого не рветься, то це показник для того, щоб можна було сертифікувати", – говорить чоловік.

Турнікет від луцьких майстрів також потрапив у реєстр засобів медичного застосування від Міністерства охорони здоров’я. Василь Цапюк каже: 80% надійності виробу залежить від роботи швачки.

Технологиня Наталія Мурашова розробляла технологію пошиття. Її чоловік, каже майстриня, нині служить в ЗСУ.

"По дві-три штуки відшивали і потім уже віддавали на випробування, і тоді приходили і говорили, які нюанси, мінуси, плюси і ми дійшли до такого результату. Надіємося, що закінчиться ця війна і нехай допоможе усе, що ми робимо", – розповідає Наталія.

У швейному цеху є спеціальне обладнання для нарізання стропи і липучки. На пошиття одного турнікету швачка витрачає 10 хвилин.

Собівартість виробів Василь Цапюк не озвучує, бо це, каже, комерційна таємниця. Зараз відшиває турнікети, щоб був запас для складу.

Працівниця цеху з виробництва турнікетів Наталія Мурашова. Суспільне Луцьк
Працівниця цеху з виробництва турнікетів Наталія Мурашова. Суспільне Луцьк