У гуртожитках закладів освіти Волині тимчасово проживають 2 236 переселенців, 568 людей потребують того, щоб для них знайшли альтернативне житло.
Про це повідомляє Суспільне, посилаючись на заступницю начальниці обласного управління освіти Тетяну Соломіну.
251 людина проживає в закладах освіти, які належать до комунальної власності громади, а решта, майже дві тисячі, це переселенці, які живуть в закладах освіти обласного підпорядкування.
Перед початком нового навчального року майже 600 переселенців потребують альтернативного житла.
«Це може бути приватний сектор, питання відселення з одного гуртожитку та акумулювання громадян в іншому гуртожитку. Жодна людина, яка проживає у цих закладах, без наявності альтернативного житла, — переселена не буде», – говорить Тетяна Соломіна.
Журналісти побували у гуртожитку Волинського коледжу культури та мистецтв у Луцьку. З березня в закладі надають житло вимушено переміщеним українцям. Зараз у гуртожитку живуть 42 переселенці, — розказала чергова Лідія Горбач.
Загалом гуртожиток розрахований на 60 людей.
Переселенка Аліна Терновська з Маріуполя сподівається залишитися жити у гуртожитку з двома дітьми, мамою та чоловіком. Жінка каже, що повертатись родині нікуди.
«Ми готували їжу й під авіаудар попали, вони скинули бомби чи ракети, було дуже страшно», – говорить Аліна Тернавська. З Маріуполя родина виїжджала манівцями. Із собою змогли забрали кота та папугу.
Виселяти родину Тернавських та інших переселенців з гуртожитку не будуть, – каже ректор Волинського коледжу культури та мистецтв Тарас Войтович.
«Але трошки людей ущільняти будемо. Перш за все у нас мають бути поселені діти-сироти та діти військових. За рахунок двоярусних ліжок ми збільшили ліжкомісця», – додає керівник навчального закладу.
Є серед жильців гуртожитку й ті, хто найближчим часом планує з'їхати зі студентського житла і самостійно шукати собі помешкання.
Коментарі