Більш як сотня бійців однієї роти окремого загону спеціального призначення «Любарт» прибули до Луцька на ротацію. Захисники півтора місяця виконували бойові завдання на Запорізькому напрямку.

Про це повідомляє ІА «Волинські новини».

Як розповів керівник штабу ОЗСП «Любарт» Андрій Д’яченко, бійців виведено для короткострокового відпочинку та реорганізації. Потім їх знову скерують туди, де вони потрібні.

«Хлопці були на Запорізькому напрямку. Не можу сказати, що це найгарячіша точка фронту, але, безумовно, це лінія зіткнення, де хлопці мали бої. Є поранені, є контужені. На щастя, всі живі. Є перелік убитих ворогів, є захоплені в полон окупанти», – сказав Андрій Д’яченко.

На позицію бійці вирушили на початку червня. Це їхня перша ротація.

«Війна триватиме (підозрюємо, що вона триватиме не стільки, як розказують деякі популярні блогери), тому, напевно, всіх хлопців ми ще неодноразово проводжатимемо і зустрічатимемо, – зауважив Андрій Д’яченко. – Хлопці дуже вмотивовані. Неймовірно горджуся побратимами. Особовий склад прекрасний. Це реально сім’я. Багато хто мріє потрапити в такий підрозділ, як «Любарт».

Основна мета, яку переслідували бійці, – це виконати бойові завдання, максимально зберігши життя та здоров’я особового складу, наголосив командир ОЗСП «Любарт» Вадим Крикун (Янкі).

«Вважаю, що з цим ми справилися на відмінно. Сьогодні ми повернулися, щоб поповнити наші сили та ряди, аби в подальшому без сумнівів, незважаючи на складність чи локацію, виконувати будь-які завдання в інтересах нашої держави», – розповів Вадим Крикун.

Нині, як додав, він не сміє робити висновки чи виставляти якісь оцінки, оскільки багато роботи ще попереду.

«Особовий склад показав себе достойно. Досвідчені поділилися своїми знаннями, а менш досвідчені багато чому навчилися. Війна, звичайно, зовсім інша, ніж раніше. Авіація, артилерія… Але ми справляємося. Українська армія сильна. Наші бійці сильні. Ще багато потрібно зробити, багато чого досягнути, і перемога буде за нами», – звернув увагу Вадим Крикун.

Він упевнений: кожен чоловік зараз повинен робити все від нього залежне, аби забезпечити мирне майбутнє для своєї сім’ї, своїх дітей.

Ще із початку 2014 року про волинян серед росіян ходить хороша слава, пожартував командир ОЗСП «Любарт». Поділився: як тільки потрапив на передову, відчув себе ніби на зустрічі випускників, адже побачив багатьох знайомих із різних підрозділів, із якими пересікався на фронті протягом 2014-2015 років.

Командир роти Сергій (Брат) запевнив: бійці виконували поставлені завдання і всі відмінно справилися зі своїми обов’язками.

«Незважаючи на важкість і проблематику роботи на тій ділянці, де ми були, все було виконано згідно з бойовими розпорядженнями. І ми в повному складі повернулися додому», – прокоментував він.

Після кількох хвилин, проведених із близькими та друзями, бійці вирушили на ротні пункти постійної дислокації.

Довідково.

Окремий загін спеціального призначення «Любарт» засновано в перші дні повномасштабної війни. До його складу увійшли добровольці з Великої Волині та Галичини. Згодом підрозділ доповнили бійці з інших регіонів України.

Загін названо на честь Дмитра-Любарта, князя Волинського та Галицького, будівничого Луцького замку, який усе життя провів у війнах, захищаючи рідний край.

Історія формування розпочалася з відрядження до держкордону з республікою білорусь. Паралельно добровольці ОЗСП «Любарт» разом із представниками силових структур забезпечили охорону стратегічних об’єктів області.

У Луцьку бійці сформували групу швидкого реагування для пошуку й виявлення ворожих диверсійно-розвідувальних груп.

Також добровольці підрозділу здійснювали контрдиверсійні заходи на Київщині.

У травні загін вдало інтегрувався в лави ЗСУ. Через місяць основа підрозділу вирушила на південно-східний напрямок захищати територіальну цілісність та суверенітет України.