Директорці одного з волинських підприємств повідомили про підозру у службовому підробленні та сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України (ч.1 ст. 366, ч.2 ст. 332 КК України). У березні-травні вона видавала документи про бронювання водіїв-чоловіків для виїзду за кордон нібито задля ввезення вантажів гуманітарної допомоги. На підставі липових довідок за кордон втік 21 військовозобов’язаний чоловік.

Про це повідомляє пресслужба Волинської обласної прокуратури.

За даними слідства, очільниця деревообробного підприємства, використовуючи службове становище, у березні-травні 2022 року видавала завідомо неправдиві офіційні документи – ініціативні листи про бронювання водіїв-військовозобов’язаних чоловіків для виїзду за кордон нібито задля ввезення вантажів гуманітарної допомоги.

На підставі цих листів Волинська ОВА ухвалювала накази про бронювання та скеровувала до Адміністрації Державної прикордонної служби – і чоловіки могли безперешкодно виїхати за кордон на 14 днів.

Жодного разу підприємство не ввезло гуманітарну допомогу в Україну. Окрім того, двадцять один такий «водій» з-за кордону не повернувся.

Вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Триває досудове розслідування, яке провадить СУ ГУ НП у Волинській області.