Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України військовослужбовці 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого вже уклали більш ніж сотню шлюбів.

Про це на брифінгу 4 серпня у Володимирі розповів керівник юридичної служби бригади Євген Богдасаров, інформує Суспільне

За словами Богдасарова, наразі відпустка у зв'язку з одруженням – один із популярних видів відпусток, які надають українським військовим у особливий період. Також він нагадав: щорічні відпустки військових під час воєнного стану призупиняються. Бійці можуть розраховувати лише на відпустку за сімейними обставинами. Такий відпочинок надають на 10 днів.

Брифінг для представників засобів масової інформації керівники підрозділів волинської бригади провели з ініціативи командира 14-ї ОМБр Олександра Охріменка у приміщенні Володимирської міської ради.

Ось відповіді на інші питання, які зараз цікавлять бійців, їх родичів та волинян.

Доля полонених

Представниця персоналу штабу Наталія Піддубна розповіла: наразі в бригаді є бійці, які офіційно перебувають у полоні. Скільки їх є – в бригаді не озвучують.

В результаті чотирьох обмінів, які вже відбулися між Україною та Росією, частина військовослужбовців повернулась та продовжує воювати.

"У військовій частині набувається статус полонених відповідно до повідомлень вищих штабів: прокуратура, СБУ або судове рішення. Щоб бойова готовність військової частини не знизилась, ми маємо на місце призначити іншу людину", – каже представниця персоналу штабу і додає, що вплинути на процес обміну бригада не може, цим займається Головне управління розвідки.

Грошове забезпечення

Зі слів начальника фінансово-економічної частини бригади Андрія Поторася, військові наразі отримують усі належні їм виплати, йдеться і про поранених, і про сім’ї полонених. Грошове забезпечення нині – 13 тисяч гривень.

"Також є додаткова винагорода, так звані бойові, з розрахунку 100 тис грн. За безвісти зниклими зберігається грошове забезпечення і бойові, виплачуються родичам військовослужбовців, за їх заявою на ім’я командира військової часини. Це ж стосується і полонених", – зазначив Поторась.

Медична частина і провізія

Зараз продукти до лінії фронту постачальники привозять один раз на тиждень, каже начальник тилу Богдан Газа. Розповідає: у розташування батальйонів та на бойові позиції їжу доправляє продовольча служба бригади.

"Підвезення гарячої їжі відбувається один раз в день, з видачею продуктів, які не потребують термічної обробки. Це можна їсти на позиції. Є випадки, коли підрозділи не хочуть демаскувати себе, тоді продовольство підвозиться на позиції один раз на тиждень, але тоді на позиціях створюються умови для приготування гарячої їжі", – каже начальник тилу.

Про медичну частину розповів військовий медик Вадим Корецький. З його слів, наразі на лікування перебувають чимало бійців. Скільки – називати не можна.

"Усі заклади, куди ми звертаємось, надають допомогу. Дуже велика кількість людей зараз на лікуванні. По всій території України. Дуже допомагають хлопцям проходити реабілітацію. Вони зараз знаходяться в 20 країнах світу", – додав медик.

Як повідомили під час пресконференції, в бригаді змінилися контактні телефони, якими можуть скористатися родичі бійців:

  • У разі виникнення питань щодо рідних, які служать в 14 ОМБр – можна звернутися в CALL CENTER за номерами: (068) 234 19 68, (093) 533 06 16.
  • З питань грошового забезпечення військовослужбовців – (063) 435 39 59.
  • Інформацію про проходження військової служби можна отримати за телефоном відділення персоналу – (097) 913 85 18.