Заробітні плати голів судів відрізняються від зарплат звичайних суддів лише доплатою за виконання керівних обов’язків. 

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував розрахункові листи 88 суддів загальних місцевих судів Волині за перше півріччя 2022 року та підрахував, хто із служителів Феміди отримує найвищу зарплату.

Найвища середньомісячна заробітна плата серед голів судів, які підрахувала «Сила правди», – 126 тисяч, а найменша – 82 тисячі гривень. Також майже усі голови судів отримали більш як 60 тисяч гривень матеріальної допомоги. 

Очолює рейтинг зарплат керівників судів голова голова Ковельського міськрайонного суду Вячеслав Лесик, про якого вже йшлося вище, із 126,5 тисячами гривень на місяць.

Друга сходинка за головою Нововолинського міського суду Орисею Ференс-Піжук, про яку вже теж розповідали вище, – 126,5 тисяч гривень.

Третя – голова Турійського районного суду Галина Хвіц. Її середній місячний заробіток – майже 121 тисяча гривень.

Голова Любешівського районного суду Наталія Гладіч – на четвертому місці за розміром зарплати очільників судових установ. Щомісяця їй нараховували приблизно 117 тисяч гривень. Всього за пів року їй нарахували 765 тисяч гривень. Оклад за цей період склав 241 тисячу гривень, вислуга – 183,5 тисячі. Також вона отримала 119 тисяч гривень відпускних, доплату за виконання керівних обов’язків у понад 76 тисяч, 63 тисячі матеріальної допомоги та 15 тисяч лікарняних.

Замикає ТОП-5 голів волинських судів з найвищими зарплатами Василь Лях із Ратнівського районного суду. В середньому на місяць йому нараховують 113 тисяч гривень, а загалом за пів року – 741 тисячу гривень. Сюди увійшло майже 315 тисяч гривень окладу, 227 тисяч гривень доплати за вислугу, доплата за виконання керівних обов’язків – 32,4 тисячі, матеріальна допомога – 63 тисячі.

Шосту-десяту сходинки у рейтингу розділили голова Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк – в середньому 111 тисяч щомісяця, голова Любомльського районного суду Степан Чишій – також 111 тисяч на місяць, голова Рожищенського районного суду Іван Сіліч – трохи більше 110 тисяч на місяць, голова Ківерцівського районного суду Олександр Костюкевич 106 тисяч на місяць, голова Маневицького районного суду Олег Невар104 тисячі на місяць.

Менше 100 тисяч на місяць у першому півріччі 2022 року отримували голова Шацького районного суду Наталія Сушик (в середньому 94 тисячі на місяць), голова Володимир-Волинського міського суду Олександр Лященко (87,5 тисячі), голова Старовижівського районного суду Оксана Хаврона (87 тисяч).

Замикають рейтинг зарплат керівників судів служителі Феміди із меншим досвідом. Це, зокрема, голова Локачинського районного суду Тетяна Кідиба, яка працює суддею з 2012 року, а з 2018-го очолює цю установу. В середньому її місячна зарплата становить 85 тисяч гривень. Загалом же за 6 місяців їй нарахували 574 тисячі гривень.

Голова Горохівського районного суду Дмитро Санакоєв – один з наймолодших очільників судів на Волині. Президент Володимир Зеленський призначив його суддею лише в середині 2020 року і менш, ніж за два роки він очолив цю установу. Цього року він отримує в середньому трохи більше 82 тисяч гривень зарплати на місяць. А загалом за пів року нарахували 557 тисяч гривень.

Голова Іваничівського районного суду Марта Федечко стала суддею тоді ж, коли і Дмитро Санакоєв – в середині 2020 року. Вже за пів року їй довелося очолити цю судову установу, оскільки напередодні у відставку подав попередній голова Ігор Нєвєров. У 2022 році її середня місячна зарплата складає трохи більше 82 тисяч гривень.82 тисяч гривень

Хто ще із суддів отримує більше 100 тисяч на місяць і хто отримує найменше

Середні за суддівськими мірками заробітні плати у 2022 році мають Андрій Олексюк та Роман Кихтюк із Луцького міськрайонного суду (114-116 тисяч гривень на місяць), Світлана Поліщук із Ківерцівського районного суду (112 тисяч гривень на місяць), Світлана Рудська із Луцького міськрайонного суду (111 тисяч гривень), Петро Бойчук із Ковельського міськрайонного суду (майже 111 тисяч гривень), Ольга Фазан із Ратнівського районного суду (110 тисяч гривень), Ігор Бахаєв із Іваничівського районного суду (105 тисяч гривень), Ірина Кусік із Володимир-Волинського міського суду (майже 105 тисяч гривень), Ярослав Артиш, Тетяна Філюк, Віталій Ковтуненко та Олеся Калькова із Луцького міськрайонного суду (100-104 тисячі гривень).

Найменші заробітні плати серед суддів загальних місцевих судів отримують служителі Феміди, які не мають доплат за вислугу років. Це суддя Володимир-Волинського міського суду Ігор Вітер (в середньому 66 тисяч гривень на місяць); суддя Старовижівського районного суду Олександр Назарук (63,5 тисячі гривень) та суддя Ковельського міськрайонного суду Іванна Окостень (в середньому 62 тисячі гривень).

Дехто з волинських суддів провели на лікарняних більшу половину першого півріччя 2022 року. Так, голова Володимир-Волинського міського суду Олександр Лященко пробув на лікарняному майже чотири місяці з лютого по червень. Йому виплатили 325 тисяч гривень лікарняних.

Майже три місяці з лютого провела на лікарняному суддя Ковельського міськрайонного суду Юлія Шергіна. За цей період вона отримала 238 тисяч гривень.

Окрім Шергіної та Лященка ще 25 суддів побували на лікарняних впродовж пів року. Але зазвичай він сумарно не перевищував одного місяця.

Ще дехто із суддів – пішов до лав Збройних сил України із початком повномасштабного вторгнення Росії. Серед загальних місцевих судів на Волині такий один – суддя Ратнівського районного суду Станіслав Лозицький.

Попри війну, робота судів і надалі залишається надзвичайно важливою. Справи потрібно розглядати, винних треба притягувати до відповідальності, справедливість – встановлювати. Дехто з працівників судової системи України вже поплатився за цю справедливість життям і, на жаль, загинув від ракетних обстрілів. А дехто – з перших днів війни став на захист своєї країни та пішов у військо. Є судді, які відраховують чималу частину своєї зарплати на потребу армії, але є й ті, хто попри високі заробітні плати відсуджують у держави додаткові виплати.