Військовий експерт Олег Жданов прокоментував рух військової техніки Республіки Білорусь у напрямку півдня, зокрема – й Волині. На думку експерта, це може бути підготовкою до збройних провокацій з боку Білорусі, проте російськими військами.

Про це Жданов розповів у ефірі свого YouTube-каналу 3 вересня, пише Конкурент з посиланням на ТСН.

«Так, помічено цей ешелон. Є відомості нашої розвідки, яка каже, що вони накопичують біля кордону танки, бронемашини, артилерію і системи ППО. Цілком можливо, що можуть бути збройні провокації з боку Білорусі, але російськими військами. Я не думаю, що білоруська армія захоче все-таки влазити в цю війну. Хоча ми не можемо повністю гарантувати, що білоруси в неї не вляпаються», – зауважив військовий експерт.

У цьому контексті він пояснив, що росії дуже потрібен зараз другий фронт, щоб відтягнути українські сили від захисту Донецької області.

«Їм потрібна оперативна пауза, і вони хотіли б відтягнути частину наших військ. Вони не можуть, бачите, взяти Донецьку область, тому цілком можливо, що будуть збройні провокації. Не такі, як у Чернігівській і Сумській областях – де вони обстрілюють просто нашу територію. Тут, цілком можливо, можуть бути провокації, особливо під час навчань або після них, або під виглядом навчань», – припустив Жданов.

Водночас він зауважив, що залишається спокійним, адже Україна досить давно і довго зміцнює лінію оборони на кордоні з Білоруссю.

Експерт також пояснив, чому припускає саме збройні провокації, а не вторгнення.

«Тому, що один ешелон – це один батальйон, це максимум одна батальйонно-тактична група. Якраз із посиленням артилерії, з посиленням танків вона не зможе провести вторгнення. Вона може провести розвідку боєм, збройну провокацію, але не вторгнення», – сказав Жданов.

Разом з тим експерт зазначає, що без розпізнавальних знаків буде важко визначити, чия вона.

«Тільки із захопленням полонених можемо визначити, чия, або за перехопленням радіопереговорів. Може бути спроба втягнути Білорусь таким чином у війну. Без розпізнавальних знаків пустять своїх солдатів. Або в останній момент вони нанесуть на техніку розпізнавальні знаки армії Білорусі й підуть в атаку – та ж розвідка боєм», – додав військовий експерт.

Нагадаємо, що російська залізнична компанія отримала рознарядку знайти серед своїх цивільних працівників до 10 тисяч "добровольців" на короткостроковий контракт на війну в Україну.