У Луцькому ліцеї №22 зафіксували спалах ротавірусної інфекцію. Захворювання підтвердили у 16 учнів навчального закладу

Про це повідомили у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Повідомлення про випадки інфекційних захворювань серед учнів Луцького ліцею №22 у Центрі отримали цими минулими вихідними. При проведенні досліджень в готових стравах, сировині та воді патогенних та умовно патогенних мікроорганізмів не виявлено. Водночас за результатами проведених молекулярно-генетичних досліджень методом ПЛР біоматеріалу від хворих виявлено збудник ротавірусної інфекції.

Організовано медичне спостереження за станом здоров’я учнів з метою активного виявлення хворих. Школу тимчасово переведено на дистанційну форму навчання.

Наразі отримано повідомлення про 16 хворих – це учні Луцького ліцею № 22. Хворі скаржилися на загальну слабість, порушення травлення (нудота, блювота, рідше - діарея, незначне підвищення температури тіла). Захворювання протікають в середній та легкій формі важкості. Лише одна дитина госпіталізована, всі решта лікуються амбулаторно під наглядом лікаря.

У Центрі зауважують, що ротавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Здебільшого виникає в холодну пору року, переважно з листопада до квітня.

Передавання відбувається контактно-побутовим шляхом – під час контакту з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями, як-то іграшки, меблі, одяг, підлога, або під час вживання в їжу інфікованих продуктів харчування. Найбільше хворіють діти, котрі становлять понад 90% від усіх захворілих.

Симптоми захворювання: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, діарея, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору.

Також захворювання може проявлятися як ГРВІ: нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні, попри те, що це виключно кишкова інфекція й не має жодного стосунку до вірусів респіраторної групи. У дитини, яка контактувала з ротавірусом, симптоми можуть проявитися вже через 2 дні.

Рекомендовано негайно звернутися до лікаря, якщо у дитини:

  • надмірна сонливість або надто тривалий сон;
  • часте блювання;
  • менше бажання пити рідину;
  • стул чорного кольору або в ньому є кров чи гній;
  • будь-яке підвищення температури тіла в дитини молодше 6 місяців;
  • висока температура тіла більше 24 годин у дитини старше 6 місяців.

Лікування гострої ротавірусної інфекції є неспецифічним і передбачає, насамперед, боротьбу зі зневодненням. Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є дотримання правил особистої гігієни (зокрема миття рук перед їжею та після туалету) та вакцинація.