Громадянин Білорусі, учасник шахрайської схеми, який видурив в українця в Луцьку 98 тисяч гривень за продаж неіснуючого авто, сплатив 40 тисяч 800 гривень штрафу.

Про це йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду, передає ІА «Волинські новини».

У Луцьку двоє шахраїв пообіцяли чоловіку за 100 тисяч гривень пригнати з-за кордону Jeep, хоча наміру робити це не мали. На лаві підсудних опинився лише один з шахраїв, який є громадянином Білорусі.

Як ідеться у матеріалах справи, невстановлена особа розміщувала на OLX оголошення про продаж неіснуючих авто. Людям шахрай говорив, що автомобіль є в наявності і його можна ввезти на територію України, просивши в них завдаток на картку. Обвинувачений Федір Р. у цій схемі повинен був використовувати власні карткові рахунки, аби здійснювати за їх допомогою обготівкування грошових коштів, отримані шляхом обману.

У квітні 2022 року року на гачок шахраїв потрапив чоловік, якому під час телефонних розмов та переписки у Viber пообіцяли пригнати Jeep Grand Cherokее за 98 тисяч гривень. Шахраї сказали потерпілому, що для цього йому необхідно переказати усю суму, і чоловік це зробив, не підозрюючи обману. Після цього білорус, який проходив обвинуваченим у цій справі, зняв частину коштів у банкоматі.

У суді він визнав свою вину, підтвердивши обставини вчинення злочину. Оскільки потерпілому відшкодували усі збитки, він не наполягав на суворому покаранні.

В підсумку суд оштрафував злочинця на 40 тисяч 800 гривень.