Колекціонер з Рівного Руслан Міненко подарував Музею волинської ікони медальйон «Чудотворний образ Найсвятішої Панни Марії в Луцьку» ХІХ ст.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці музею.

На медальйоні – зображення Римської ікони Богородиці, список якої має безпосередній стосунок до історії луцького домініканського монастиря.

У 1598 р. луцький біскуп Бернард Маційовський привіз до Луцька копію Римської ікони Матері Божої як дарунок від Римського папи Климента VIII. Ікону передали до костелу Успіння Пресвятої Діви Марії домініканського монастиря. Ченці ордену вже у середині ХVII ст. почали записувати чудеса, засвідчених біля ікони. Спеціальна комісія, згідно з канонічними правилами католицької церкви, з 1701 р. впродовж трьох років вивчала і перевіряла вірогідність свідчень про чудеса та надприродний характер останніх. У 1703 р. Луцька ікона Матері Божої була оголошена чудотворною – «щитом Королівства та непохитною вежею Волині». 8 вересня 1749 р. завдяки зусиллям домініканців і клопотанню волинського воєводи Михайла Потоцького Луцька ікона Богородиці урочисто коронується золотими коронами.

У 1845 р. під час великої пожежі у місті, постраждав і комплекс домініканського монастиря. Відбудувати його не судилося – через кілька років росіяни взагалі закрили монастир. Книги, літургійні шати, ікони з костелу і монастиря, а серед них й ікону Матері Божої Луцької, католики перенесли у кафедральний собор Святих Апостолів Петра і Павла. Ікону розмістили у центральному вівтарі і до неї ще на початку ХХ ст. йшли численні паломники. Під час пожежі 1924 р. постраждав інтер’єр храму, загинула у вогні й ікона Матері Божої Луцької.

Нині у музеї зберігається копія ХVIII ст. втраченого чудотворного образу.