У чотирьох волинських громадах та одному закладі освіти переносять шкільні осінні канікули на зиму. Йдеться про Берестечківську, Городищенську, Копачівську, Колодяжненську громади, а також Володимирський спортивний ліцей, де канікули взимку триватимуть 30 днів.

Як розповіла Суспільному начальниця обласного управління освіти Наталія Матвіюк, з 23 до 29 жовтня пішли на осінні канікули 33 громади і 12 обласних закладів (279 шкіл), із 30 жовтня до 5 листопада канікули – у 23 громадах (214 шкіл).

«Також у нас є громади, які, враховуючи сьогоднішні погодні умови, канікули осінні не будуть проводити, а дітки підуть на довші канікули зимою. Це загалом не впливає на освітній процес, адже заклади загальної середньої освіти і громади зараз автономні і самі приймають такі рішення», – сказала Наталія Матвіюк.

Як розповів телефоном начальник управління освіти Ковельської міськради Віктор Бичковський, учні в школах громади пішли на канікули вже цього тижня.

«Ми діємо згідно зі структури навчального року, яка була запропонована нашими керівниками ще вкінці серпня, і осінні канікули були заплановані з 23-го. Ми нічого не переносимо, бо такої потреби не бачимо», – говорить посадовець.

Луцька громада серед тих, де діти йтимуть на канікули наступного тижня, говорить директор міського департаменту освіти Віталій Бондар. З його слів, кінець жовтня – початок листопада зазвичай є канікулярним часом для закладів освіти.

«Звісно, є ті, хто хоче раніше чи пізніше. Але тут виходили з того, щоб трішки зекономити з енергоносієм, бо коли немає дітей у закладі освіти, то можна трішки температурний режим понизити», – каже посадовець.

В Олицькій громаді планували осінні канікули перенести на зиму, однак вирішили цього не робити, розповів телефоном селищний голова Олександр Прендецький. Канікули для учнів, з його слів, розпочалися 23 жовтня.

«Ми планували перенести осінні канікули на зимові, але через те, що захворюваність дітей складає до 40-50 % по закладах, тому не перенесли, а вирішили їх зробити, щоб дітки одужали», – додав селищний голова.