Автомобілістам нагадали про особливості руху, зупинки і стоянки транспортних засобів на вулиці Даргомижського, що у місті Луцьку.

Про це інформує департамент муніципальної варти Луцької міської ради.

Вулицею Даргомижського у Луцьку запроваджено односторонній рух.

Згідно з п. 15.3 Правил дорожнього руху, зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги з одностороннім рухом. Таким чином, залишати транспортні засоби з правого боку дороги вулиці Даргомижського забороняється. Додатково з правого боку дороги встановлені дорожні знаки 3.34. «Зупинку заборонено», дія яких поширюється лише на правий бік вулиці.

На вказаній вулиці знаходяться виїзди з прилеглих територій житлових будинків та установ. Згідно з п. 15.9 «и», зупинка забороняється ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду. Тому при здійсненні зупинки на зазначеній вулиці потрібно враховувати, що припаркований автомобіль може заблокувати виїзд або заїзд у двір мешканцям цієї вулиці, працівникам установ або ж екстрених служб.

Не слід паркувати автомобіль на тротуарі, оскільки такими діями ви порушуєте п. 15.10 «б» та п. 15.10 «в» Правил дорожнього руху, згідно з яким стоянка забороняється на тротуарах. Автомобілі, припарковані на тротуарі, створюють перешкоди для пересування пішоходів та наражають їх на небезпеку.

Залишаючи свій автомобіль біля закладу дошкільної освіти №5, слід пам’ятати, що у вказаному місці знаходиться пішохідний перехід, а відповідно до п. 15.9 «г» Правил дорожнього руху, зупинка забороняється на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі. Автомобіль, який розміщений навіть не на пішохідному переході, а поруч, може суттєво обмежити видимість проїзної частини пішоходу, який переходить дорогу.

Водіям нагадують, що за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу.