У селі Тойкут Ковельського району на Покрови вперше за десятки років відзначили престольне свято. Досі тут тільки освячували вербу і пасхальні страви. А нещодавно тут відбулась перша літургія.

Про це інформує прес-служба Волинської єпархії ПЦУ, пише ВСН.

У церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що в цьому селі Ковельського деканату, відзначили перше храмове свято після відновлення храму.

Божественну літургію з цієї нагоди очолив старший декан і її настоятель протоієрей Іван Бонис у співслужінні духовенства Ковельського благочиння. Разом молився заступник голови райради Андрій Броїло.

Цей Божий дім було частково знищено у Другу світову війну. Потім його використовували за різними призначеннями, а з роками він став занепадати. На місці храму збудували пожежну частину, а згодом і гараж.

У Тойкуті (колишня назва Несухоїже) селяни дуже хотіли мати свою церкву. Тож рішенням парафіяльних зборів 9 травня 2021 року створено Свято-Покровську громаду, яка об’єднує села Воля, Заріччя, Лапні та Любче. 8 липня зареєстровано статут і призначено настоятеля. Досі лише освячували вербу, пасхальні страви тощо, а цьогоріч у Світлий вівторок тут відбулася перша літургія, яку очолив о. Іван.

За два роки громада відремонтувала й облаштувала тимчасове приміщення для відправ (колишню церкву) і придбала начиння. Багато допомогла місцева влада та Союз українок. Нині розробляються документи на початок будівництва.