3 листопада під час урочистого засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка письменниця Оксана Забужко отримала диплом Doctor Honoris Causa ЛНУ.

Про це йдеться на сайті університету.

За словами ректора університету Володимира Мельника, Оксана Забужко отримала диплом за активну громадську та політичну діяльність, видатні заслуги в розвитку освіти, науки, культури, суспільно значущий внесок у розбудову української державності та сприяння розвитку Університету.

Письменниця вважає великою честю та привілеєм бути частиною академічної спільноти Львівського університету, у якому понад 70 років тому навчалися її батьки, і розповіла історію своїх батьків, які навчалися на українському відділенні філологічного факультету Львівського університету.

Ділячись спогадами про батьків, письменниця згадала ті складні часи, у які вони були змушені здобувати освіту. Так, її батька, Стефана Забужка, заарештували на 5 курсі, за пів року до захисту диплома, тож диплом Львівського університету він отримав лише через 5 років, повернувшись із сибірського «вічного поселення» та після реабілітації. «Це були повоєнні роки, коли на курс вступало 100 душ, а закінчувало 50, бо саме такий був відсоток зачистки української інтелігенції. Але попри це я виростала у світлі їхніх спогадів і в глибокому переконанні, що нічого кращого на світі не може бути за Львів і Львівський університет у ньому», – зізналася Оксана Стефанівна.

«Бо культура є тяглістю традицій, і ця єдина спільнота мертвих і живих, котра будує майбутнє сьогодні, у знову ж таки темні часи, виявляється вирішальною уже для нашої з вами перемоги. Бо перемагає не тільки зброя, перемагає й освіта», – наголосила Оксана Забужко.