Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Ірина Бандура – власниця перепелиної ферми на Волині. Жінка десять років вирощує перепілок. Нещодавно вона виграла грант на суму орієнтовно 300 тисяч гривень на розвиток агробізнесу.
Розпочиналось створення перепелиної форми з кількох сотень перепілок, розповіла Суспільному фермерка.
Пізніше жінка разом із чоловіком побудували біля будинку невеличке приміщення, де розмістили клітки із перепілками. 2018-го року виграла перший грант на 100 тисяч гривень на купівлю чотирьох кліток для своїх пташок.
Станом на листопад у господарстві Ірини Бандури — шість кліток. Місткість кожної 800 одиниць поголів'я. Відповідно максимальна продуктивність нашої перепелятні може становити 4 тисячі 800 особин, розповідає фермерка. Додає: зараз нарощує виробництво, перепелятник наповнений на 50%.
З усіх порід, які пробували розводити, каже Ірина, вирішили залишити дві: англійську білу і техасець. Перепілок не купують, а вирощують із власного інкубаційного яйця, каже фермерка. Самі роблять і корм для них. Після того як перемогла у другому гранті у сусідньому приміщенні виготовляють кормову суміш.
Нещодавно Ірина Бандура перемогла в ще одній освітньо-грантовій програмі та отримала від міжнародних донорів 300 тисяч грантових грошей на підтримку жінок-фермерок в Україні.
Однією із умов отримання грошей від донорів було те, що запропонована учасницями ідея мала мати соціальну складову. У випадку Ірини Бандури – це підтримка військовослужбовців. Каже: частину перепелиної продукції фермерка безплатно передає Волинському госпіталю ветеранів війни.
Після отримання третього гранту, каже, фермерка вона зобов'язалася забезпечувати госпіталь не лише яйцями, а й м'ясом перепілки. На отримані 300 тисяч гривень, за умовами проєкту, вона закупить та встановить обладнання для зберігання м’яса. Термін виконання гранту до квітня наступного року.
©2024 uaGit
Коментарі