У Львові відкрили мурал в пам’ять про військовослужбовця Тараса Чайку з села Сокіл Рожищенської громади.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Львівської обласної державної адміністрації.

Мурал зʼявився на фасаді корпусу Львівського наукового ліцею №1 імені Богдана-Ігоря Антонича. Військовослужбовець Тарас Чайка був випускником цього навчального закладу. Захисник загинув в боротьбі проти російських окупантів.

На території ліцею зібрались рідні Тараса, представники влади, школярі ліцею, його викладачі – усі, хто знали військовослужбовця та вирішили віддати шану захиснику.

На муралі зобразили портрет воїна на фоні бойової машини та сови, яка у війську символізує розвідку. Автором став Андрій Білінський.

Тарас Чайка народився в лютому 1993 року. Після закінчення школи вступив до Львівського національного університету природокористування. У 2014 році закінчив військову кафедру Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного та отримав звання «молодший лейтенант».

У перші дні повномасштабного вторгнення пішов добровольцем захищати Україну. Служив у лавах 125 окрема бригада територіальної оборони Збройних сил України. У листопаді 2022 року під час виконання бойового завдання в Донецькій області автомобіль, в якому перебував Тарас, потрапив під обстріл. Лейтенант отримав осколкове поранення, однак зміг спрямувати автомобіль в сторону, протилежну обстрілам. Тим самим він врятував життя побратимам.

Від отриманого поранення Тарас Чайка загинув.

Президент України Володимир Зеленський присвоїв загиблому військовому звання Герой України.

Похований у Львові на Личаківському кладовищі. У загиблого залишились мати, дружина та донька.