Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
У Луцьку на проспекті Соборності, 37 працівники департаменту муніципальної варти разом із фірмою-підрядником 10 квітня розпочали демонтаж автомобільних шин.
Їх планують повністю прибрати з луцьких дворів упродовж двох місяців, – розповів Суспільному старший інспектор департаменту муніципальної варти міськради Сергій Секунда.
З його слів, нині працювали над тим, або почистити 54 двори від старих шин.
«Тут є близько 50 автомобільних шин. Ми живемо у 21 столітті, вони вже не актуальні. Можна замість них поставити гарні бетонні клумби», – говорить інспектор.
В одному дворі часом можна назбирати дві вантажні машини відпрацьованої гуми, – зазначив один із працівників Василь Федонюк.
«От лежить кучка. МАЗовські, КАМАЗовські, ЗІЛовські. Від фури є, теж тяжкі. А завтра буде тяжко: буде боліти спина», – говорить чоловік.
Автомобільні шини у дворах не тільки не сучасні, а й є шкідливими для екології та належать до четвертого класу небезпеки для здоров'я людини, – сказав заступник начальника відділу екології Луцькради Олег Гелета.
«Вони складаються як і з натуральних, так із синтетичних полімерних матеріалів. В їхніх складових є технічний свинець. На прибудинкових територіях ці шини покрашені фарбою. Як влітку високі температури, то ця фарба тріскає і в атмосферне повітря вивільняються різні шкідливі речовини», – каже еколог.
У дворі, де на проспекті Соборності, 37 були припарковані автомобілі на зеленій зоні, інспектори з паркування виписували штраф та лишали повідомлення на лобовому склі.
Як зазначив старший інспектор муніципальної варти Сергій Секунда, демонтовані шини повезуть на полігон твердих побутових відходів у село Брище Луцького району. Також невдовзі стару гуму прибиратимуть і з території шкіл та садочків Луцької громади.
Суспільне поспілкувалося з лучанами, у дворах котрих демонтовували старі автомобільні шини, та дізналося, чи позитивно реагують люди на такі зміни.
Попередній допис
©2024 uaGit
Коментарі