На два обласні комунальні медзаклади – інфекційну лікарню та фтизіопульмонологічний диспансер – ймовірно, чекатиме реорганізація, але вже шляхом об’єднання. 

Про це йшлося під час постійної комісії Волинської обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства, – повідомили в пресслужбі Волиньради.

Головний медик області Юрій Легкодух констатував, що під час попереднього погодження проєкту Спроможної мережі закладів охорони здоров’я Волині МОЗ категорично наполягло на внесенні до переліку надкластерних лікарень лишень однієї зі згаданих.

«Тому, маємо вирішити: яку з цих лікувальних установ залишити надкластерною або ж розвивати їх, як єдине ціле», – звернувся він із пропозицією до членів депутатської комісії.

ЇЇ голова Ірина Горавська однозначно висловилася за об’єднання:

«Позбавити якусь із лікарень статусу надкластерної означає позбутися державних інвестицій на її розвиток, тому майбутнє обох – в об’єднанні».

Колегу підтримала і депутатка Любов Серба, наголосивши, що заклади рівноцінно важливі, бо надають послуги з лікування соціальнозначимих хвороб – сухот, інфекцій з високим рівнем поширення, венеричних захворювань. Об’єднавшись, вони не лише збережуть, а й розвинуть свої потенціали.