Колишній очільник музею історії сільського господарства Волині Олександр Середюк навчався у заочній докторантурі, однак отриманий ним ступінь доктора філософії «не має прямого відношення до державних наукових ступенів». Відтак, цей ступінь не є підставою отримання пільг, передбачених Кабміном (у тому числі і стосовно заробітної плати).

Про це стало відомо із листа-відповіді від Приватного акціонерного товариства з назвою «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна академія управління персоналом», який оприлюдинили на сторінці Музею історії сільського господарства Волині-скансен. Рокині, - передає ВСН.

Нагадаємо, раніше ми писали, що діяльність колишнього директора музею-скансену має чимало ознак зловживання службовим становищем. Саме через це нове керівництво ініціювало низку службових перевірок. Під час однієї з них виявилося, що Олександр Середюк, який нині займає посаду провідного наукового співробітника музею, не має для цього належних кваліфікаційних вимог.

До того ж, як повідомлялося, коли Олександр Середюк був директором музею, то отримував надбавку (яку сам же собі нараховував) за наукове звання. Робив це на підставі диплома доктора філософії в галузі історії, виданого Міжрегіональною академією управління персоналом.

Натомість у листі чітко пише: науковий ступінь доктора філософії, який у МАУП присудили Олександру Середюку, «не має прямого відношення до державних наукових ступенів – і про це сказано у контракті, який підписують докторанти». Проте, разом із тим, видача диплому не є порушенням закону (на відміну від доплат до ставки). Так робити цей заклад IV рівня акредитації має право.

«Висновки з написаного робіть самі. А цей лист, очевидно, буде мати значення для висновків правоохоронців щодо доплати за науковий ступінь у розмірі 25% від розміру окладу без відповідного документу встановленого зразка, що засвідчує наявність наукового ступеня в Україні», - підсумовують у дописі.