Майстриня Людмила Завада завершила вишивання волинського візерунка на міжнародному рушнику єднання.

Його можна побачити у Волинському краєзнавчому музеї, – розповіла Суспільному вишивальниця.

Волинський візерунок, який вишила майстриня, обрали із жіночої святкової сорочки, що зберігається у фондах Волинського краєзнавчого музею.

"Це сорочка із села Кукли, Маневицького району, її вишила Пелагея Макарчук. Орнаментована вишивкою характерною для першої половини ХХ століття", – розповідає заступниця директорки з наукової роботи Людмила Мірошниченко-Гусак.
Спосіб вишивки теж обрали характерний для Волині – заволікання та занизування. Вони виникли значно раніше, за традиційний хрестик, – каже майстриня Людмила Завада.

Подивитися на волинський візерунок до музею прийшли майстри народної творчості та учениці фахового коледжу, що здобувають професію кравчинь-вишивальниць. Усі разом вийшли на подвір'я музею, розгорнули рушник, щоб зробити фото.

Далі рушник передадуть на Рівенщину. До фіналу реалізації задуму на ньому мають з'явитися зображення орнаментів усіх 24 областей України, Криму та міста Києва, а також 26 українських діаспор світу.

Що відомо про міжнародний вишитий рушник єднання «Цвіт вишиванки»

Його на Волинь передали 9-го березня цього року. Сам проєкт започаткували 2013-го. Волинь стала восьмим регіоном України, де вишивали на полотні довжиною 12,5 метрів. Рушник мандрував дев'ятьма країнами світу, де свій характерний орнамент вишили представники української діаспори.