Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
У Любешівській громаді готують школи до переходу з онлайн навчання на очне. Для цього терміново облаштовують укриття.
Про це розповів Суспільному голова громади Олег Кух.
Всього у ТГ є 25 шкіл. Торік навчальні заклади не працювали через рішення ОВА про безпекову ситуацію в регіоні: селище міського типу Любешів належить до 50-ти кілометрової зони кордону з Білоруссю.
Щоб діти змогли ходити на очне навчання упродовж літа планують підготувати укриття в усіх навчальних закладах. На це з місцевого бюджету передбачили майже шість мільйонів гривень.
"Є велика частина шкіл, в яких немає підвалів. Будемо облаштовувати безпековий простір на перших поверхах приміщення, укріпимо зовнішні стіни. Ще в деяких навчальних закладах будемо облаштовувати укриття за рахунок овочесховищ", – зазначив Олег Кух.
Один із найбільших навчальних закладів у громаді – Любешівський ліцей. У ньому навчаються майже тисяча учнів. На облаштування укриття виділили два мільйони гривень, – розповів заступник директора Микола Остапчук.
Підготовчі роботи розпочали тиждень тому. Допомагають в майбутньому укритті батьки учнів.
"Дехто приходить у вихідний, два дні підряд було по 18 чоловік, які прийшли працювати", – каже заступник директора.
Олександр Жилко прийшов до ліцею, щоб допомогти, вперше. Каже: ґрунту потрібно забирати стільки, щоб від стелі до землі поміщалася мірна палка. У ліцеї навчаються двоє його дітей.
"Треба швидше зробити, щоб на 1 вересня дітки мали змогу піти очно. Кажуть, що все добре, але бажано ходити в школу", – говорить батько.
Директор ліцею каже: батьків попросили долучитися, щоб здешевити роботи з облаштування укриття і пришвидшити процес.
"Ніхто силою нікого не заставляв, за згодою, коли є час. Вентиляція, санвузли, вода там", – додав керівник закладу.
Підготовчі роботи у Любешівському ліцеї триватимуть орієнтовно тиждень. Зараз, крім батьків, допомагають також працівники з центру зайнятості, далі за ремонт візьмуться майстри.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі