Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
На Волині працівники обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуації навчаються жестової мови за базовою програмою, котра містить понад тисячу слів.
Про це пишуть Волинські новини з посиланням на Суспільне.
Як розповіла викладачка жестової мови Катерина Михалюк, це дев’ять повноцінних уроків.
З її слів, таку програму рятувальники опановують за 72 години навчання.
«Реально це. Тисяча жестів не так багато. Теми в нас є: природа, тварини, медицина, військова група. Основна база, яка їм знадобиться для надання допомоги людині, в них буде», – зазначила викладачка.
«Отримані знання допоможуть зрозуміти та правильно оцінити проблеми людей, котрі не чують та не можуть говорити, а також визначити, яка допомога потрібна у конкретний момент», – сказав начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення Роман Дейнека.
Як додав, це перші такі навчання в його практиці, а отримані знання є необхідними під час професійної діяльності.
«У цих навчаннях беруть участь працівники, які залучаються до ліквідації надзвичайних ситуацій, проведення пожежно-рятувальних і аварійно-рятувальних робіт. Тут є фельдшери, рятувальники, медики, психологи», – розповів керівник відділу.
Як зазначив фельдшер-рятувальник Володимир Ховайло, уроки записують на відео та щодня повторюють вдома.
«Букви знаю, рахувати теж знаю. Слова, ті що задають – деякі вже знаю. Їх треба постійно використовувати в навчанні, в спілкуванні, щоб краще запам’ятати», – додав рятувальник.
Заняття проводять волонтери громадської організації «Жест допомоги». Після завершенню курсу 22 рятувальники отримають сертифікати.
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі