У Волинському обласному краєзнавчому музеї презентували експозицію з ретро світлинами під назвою «Вінтаж. Фото». Усі знімки — з колекції музею та приватної колекції лучанина Віктора Літевчука.

Як розповів Суспільному автор виставки, завідувач відділу давньої історії Тарас Верба, всього представили орієнтовно сотню знімків різного формату, в тому числі як копії, так і оцифровані, котрі демонструються на екрані.

Експозиція складається з декількох частин: це фотографії з міста Луцька й інших містечок Волині про міське повсякдення, салонні та портретні фотографії, а також знімки міського життя волинян кінця 19 — першої половини 20 століття.


Також, сказав Тарас Верба, до виставки долучили підбірку етнографічних фото, зокрема знімки селян з Полісся етнолога Федора Вовка.

Колекція фотографій в обласному краєзнавчому музеї почала формуватися майже 100 років тому. Зі слів Тараса Верби, знімки музею передають здебільшого місцеві жителі, які віддають колекції своїх родичів або підбірки фотографій із сімейних архівів.

«Вся ця збірка формується вже дуже-дуже давно, фактично від самого створення музею в 1928 році, коли відбувалася в Луцьку сільськогосподарська виставка і деякі фотографії, які там експонувалися, стали основою для музейних колекцій», — каже музейник.

Зі слів автора виставки, один із найцікавіших знімків виставки — це портрет Касі Куб’як, зроблений 29 травня 1931 року в фотосалоні Romeran, що діяв у Маневичах в міжвоєнний період.


«Сама фотографія подарована Касею Куб’як подружці Моті на пам’ять у зв’язку з переїздом в невідомі краї. Ми не можемо знати куди, але, судячи з тієї романтичної туги, з якою написане послання, то, імовірно, вона змінила постійне місце проживання», — додав автор експозиції.

Вхід на виставку «Вінтаж. Фото» безплатний, вона триватиме впродовж місяця.