У Ковелі розпочали будувати найбільше стаціонарне укриття для найбільшого за кількістю учнів ліцею громади - №1.

Захисна споруда розрахована на 800 місць, повідомив міський голова Ігор Чайка

Укриття вартістю понад 35 млн грн будуємо у співфінансуванні з державного та місцевого бюджетів. Саме нашому ліцею держава виділила 20 млн 400 тис. грн освітньої субвенції (тоді як субвенція на всю область становила 47 млн грн).

Решту коштів виділяє міська рада зі свого бюджету.

"Майбутнє укриття увійде в історію не лише як найбільше, але і як одне з найскладніших. Протягом року робили дуже непросту проєктну документацію на нове будівництво. Довго проходили етапи всіх можливих погоджень, дозволів, перевірок. Це було складно, але нам вдалося", - пише Чайка.

Зовнішні стіни і перекриття будуть монолітні.

В проєкті нового повноцінного укриття за нормами будівництва передбачені водопостачання, водовідведення, відповідна гідроізоляція, вентиляційна система, протипожежна безпека, генератор для резервного живлення.

В плануванні приміщення площею 760м² - 9 санвузлів (8 звичайних, один інклюзивний). На інклюзивному навчанні в ліцеї №1 - 23 учня, 11 з яких відвідують школу, 12 - на індивідуальній формі навчання вдома.

Один з входів у захисну споруду буде обладаний пандусом та поручнями.

Поки що в ліцеї навчаються у дві зміни і під час повітряних тривог використовують укриття установ, розташованих неподалік.

Повністю нове укриття має бути готове до кінця поточного року.