У Луцьку відбулася презентація збірки творів "Інклюзивна світлиця" про залучення людей з інвалідністю в активне суспільне життя. Книга містить твори, які обрали на конкурсній основі, пише Суспільне.

Зокрема в коментарі виданню голова правління громадської організації "Батьки дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку" й співзасновниця арткав’ярні, де працюють люди із синдромом Дауна Олена Мельник розповіла, що збірку видали за підтримки Українського культурного фонду.

"Збірник вийшов такий в форматі спілкування про інклюзію. Декілька відомих людей Луцька долучилися і розмістили тут свої дописи. Я думаю, у нас в Луцьку і, можливо, навіть в Україні це такий унікальний досвід", – сказала лучанка.

На обкладинці книги – світлина фотографа Андрія Мельника. З його слів, фотографія – його хобі.

"Фотографія це моя, сам робив – квітки.Я фотограф", – сказав лучанин.

Один із авторів збірки "Інклюзивна світлиця" Сергій Цуман розповів, що у своєму творі проаналізував питання безбар’єрного простору. Про конкурс дізнався із соцмереж.

"Захотів теж спробувати висловити свою думку. Я там торкнувся теми, як дві політичні диктатури – Радянський Союз та гітлерівська Німеччина – ставились до людей з інвалідністю", – каже чоловік.

Мама сина Валентина із синдромом Дауна Лариса Новосад зазначила: мрія створити в закладі артпростір стала реальністю. Цю тему, каже, розкриває і в збірці.

"Я написала про те, що я, як мама, бачила, коли хотіла, щоб моя дитина працювала. Я не хотіла, щоб він працював на роботі, хотіла, щоб він був свій серед своїх, щоб сюди заходили в гості його друзі чи на майстерклас, руками попрацювати, чи читацька артзустрічі – і мені приємно, що це вдалося", – сказала жінка.

Видавництвом збірки проєкт не обмежиться, додала Олена Мельник. Зараз в арткав'ярні продовжуються майстеркласи для людей з інвалідністю, а пізніше відбудеться ярмарок виробів.

Також, з її слів, триває прийом робіт на фотоконкурс та підготовка до театралізованої екскурсії – молодь із синдромом Дауна проведе її разом із вихованцями дитячої студії "Догори дригом".