Правоохоронці викрили 61-річного жителя міста Рожище та 55-річного жителя Сумщини, які організовували виїзд за кордон військовозобов'язаних чоловіків.

Про це повідомили у Волинській обласній прокуратурі.

«За даними слідства, у червні-липні 2023 року підозрювані разом із не встановленою поки особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, забезпечили виготовлення для трьох військовозобов'язаних чоловіків підроблених пенсійних посвідчень, якими їм нібито встановлена ІІІ група інвалідності. Також спільники організували внесення відомостей ще щодо трьох ухилянтів до інформаційної системи «Шлях» як про водіїв-волонтерів благодійної організації», - йдеться у повідомленні.

Свої послуги чоловіки оцінювали у 5000 доларів.

«Таким чином вони уможливили виїзд з України у період дії правового режиму воєнного стану шести військовозобов'язаних чоловіків», - зазначили у прокуратурі.

Відтак 61-річному жителю міста Рожище та 55-річному жителю Сумщини оголосили підозру у пособництві в підробленні офіційних документів та організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України із корисливих мотивів (ч. 5 ст. 27 ч.3 ст. 358, ч.3 ст. 332 КК України).

Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.