Дзюдоїст з Луцька Станіслав Гуленков, якого довгий час вважали зниклим безвісти, загинув у протистоянні з російськими окупантами в Донецькій області. Свій останній бій спортсмен і прикордонник прийняв у квітні 2023 року в районі населеного пункту Новокалинове, але тоді командування не змогло підтвердити смерть захисника, якому тепер назавжди 22.

Станіслав із п'яти років займався дзюдо, був вихованцем "Волинської обласної організації ФСТ "Динамо" України". Виборював нагороди Кубку Європи серед юніорів, неодноразово ставав призером національних чемпіонатів серед кадетів та молоді, за що отримав звання майстра спорту України з дзюдо, пише Обозреватель.

Пізніше, десь у 10 років, до захоплень Гуленкова додалося самбо. Він також неодноразово ставав переможцем та призером чемпіонатів Європи та України з цього виду єдиноборства. 

Спортивні навички стали в пригоді Станіславу під час виконання завдань з охорони державного кордону, коли він проходив службу у відділі Луцького загону.

Під час повномасштабного вторгнення РФ лучанин проходив військову службу за контрактом у Державній прикордонній службі України на посаді інспектора ІІ категорії гранатометника 3-го відділення прикордонної комендатури швидкого реагування. 

Востаннє сержант Гуленков виходив на зв'язок 20 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині – в районі населеного пункту Новокалинове, Авдіївський напрямок. Відтоді рідні вважали його зниклим безвісти. І тільки напередодні стало відомо, що Станіслав того дня загинув. А ідентифікувати тіло бійця вдалося лише зараз.

"Федерація дзюдо України висловлює щирі співчуття родині Станіслава! Його самопожертва та відданість у захисті батьківщини є взірцем мужності й патріотизму для всього українського народу. Нехай його молода душа знайде спокій на небесах, а рідним та близьким нашого захисника сил і терпіння пережити цю страшну втрату", – йдеться в повідомленні ФДУ.