На Волині 150 людей звернулись до медичних закладів через укуси кліщів, з них 40 – діти.

Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб. 

Сезон активності кліщів триває майже до кінця осені, пік припадає на травень-червень, а також вересень-жовтень.

Небезпечний не стільки сам кліщ, скільки ті хвороби, які він може переносити і передавати людині при укусі. Це кліщовий енцефаліт, бореліоз (хвороба Лайма) та інші. При даних захворюваннях уражається центральна і периферична нервова система, серце, суглоби. При відсутності лікування ці захворювання можуть призвести до неврологічних і інших ускладнень.

Як захистити себе від кліщів:

  • Під час перебування в місцях, де можуть знаходитись кліщі, надягайте світлий одяг з довгими рукавами, що щільно прилягає до тіла (у цьому випадку легше помітити кліщів, що рухаються).
  • Не слід носити короткі брюки.
  • Використовуйте головний убір.
  • Обходьте кущі. Зазвичай, людину, що гуляє лісом, кліщі атакують на рівні стегон, колін і гомілок.
  • Під час прогулянки, кожні 30 хвилин - 2 години і по її завершенню, необхідно проводити само- і взаємоогляди. Особливо ретельно треба обстежити ділянки тіла, що вкриті волоссям.
  • Після прогулянки слід одразу ж змінити одяг, ретельно його оглянути, бажано випрати і пропрасувати (витрушування одягу не позбавляє від кліщів). Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому.

Для захисту від кліщів рекомендують використовувати спеціальні репеленти, термін дії яких становить до 25 годин.

Як від них вберегтися, захистити своїх близьких – розповів ентомолог відділення епіднагляду за інфекційними хворобами Ковельського районного відділу Юлія Самкова